Międlar zrecenzował "Kler". Pisze, że w filmie sporo zgadza się z rzeczywistością

Jacek Międlar zrecenzował "Kler"
Jacek Międlar zrecenzował "Kler" fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Po lawinie recenzji specjalistów od kina za recenzję "Kleru" zabrał się Jacek Międlar, były ksiądz uznawany za kapelana nacjonalistów, a obecnie publicysta bez sutanny. Z jego perspektywy opinia na temat filmu Smarzowskiego wydaje się być więc bardziej realistyczna, a jego wnioski mogą wielu zaskoczyć.


– Przypadki, które w filmie przedstawił Smarzowski, nie zostały wyssane z palca. Mają swoje odpowiedniki. Zatem nie mamy do czynienia z fikcją, ale też nie mamy do czynienia z obiektywnie przedstawioną rzeczywistością – pisze w recenzji Jacek Międlar.

Jego zdaniem w filmie Smarzowskiego księża zaprezentowani są jako zaślinieni pedofile, cynicy, alkoholicy i aborcjoniści w jednym.

– To nie jest prawda. Bo obok przypadków, które zostały zaprezentowane w "Klerze", jest wielu księży szaraków. Księży bojących się wychylić nos poza obszar swojej działalności. Księży bojących się własnego cienia. Duszpasterzy młodzieży. I księży posługujących naprawdę uczciwie i próbujących – przekonuje w swoim tekście wPrawo.pl były duszpasterz ONR.
Przyznał jednak, że film ten powstał przez "cynizm i opętanie kościelnej hierarchii" i to do niej Polacy powinni mieć największy żal za wizerunek przedstawionego w filmie duchowieństwa.

Przypomnijmy, że były ksiądz wsławił się m.in. siejącą nienawiść osobliwą "modlitwą". Na udostępnionym w internecie nagraniu słychać, jak krzyczał do mikrofonu, że trzeba się pomodlić za Żydów, lewaków i syjonistów. Następnie wraz ze swoimi zwolennikami zaczął skandować "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".


Źródło: wprawo.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów