To nagranie pokazuje, jak pod sądem modlił się były ksiądz Międlar. Krzyczał o Żydach i lewakach

Były ksiądz Jacek Międlar odmówił odpowiadania na pytania na sali sądowej. Krzyczał za to pod budynkiem sądu (zdj. z Dnia Niepodległości we Wrocławiu).
Były ksiądz Jacek Międlar odmówił odpowiadania na pytania na sali sądowej. Krzyczał za to pod budynkiem sądu (zdj. z Dnia Niepodległości we Wrocławiu). fot. Mieczysław Michalak
Pierwsza rozprawa ws. byłego księdza Jacka Międlara za nami. Mężczyzna skomentował aktywność polityczną posłanki Joanny Scheuring-Wielgus słowami, że kiedyś dla takich była brzytwa. W rozmowie z naTemat polityczka .Nowoczesnej przyznała, że od czasu tego tweeta otrzymuje groźby śmierci i jest pod ochroną policji. Teraz zaś można zobaczyć, jak Międlar modlił się ze swoimi zwolennikami pod sądem.


Na sali sądowej były ksiądz Międlar nie miał nic do powiedzenia. Skorzystał ze swojego prawa do odmowy odpowiedzi na wszelkie pytania. Jednak zrekompensował to sobie pod budynkiem sądu okręgowego w Warszawie, gdzie razem ze swoimi zwolennikami pogrążył się w modlitwie. Jak relacjonowała Agata Czarnacka z "Polityki", kilku towarzyszy Międlara miało na sobie t-shirty z treścią jego tweeta o brzytwie. Nagranie modłów Międlara trafiło do internetu.
Były ksiądz rzymskokatolicki krzyczy do mikrofonu, że trzeba się pomodlić za Żydów, lewaków i syjonistów. Następnie wraz ze swoimi zwolennikami zaczął skandować "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". W tym samym czasie do budynku sądu pod ochroną policji wchodzi posłanka Scheuring-Wielgus wraz ze wspierającymi ją członkami .Nowoczesnej oraz przedstawicielami Obywateli RP.

Posłanka przyznała w rozmowie z naTemat, że od czasu tweeta Międlara obawia się o swoje bezpieczeństwo, bo zaczęła otrzymywać groźby karalne, w tym śmierci. W jej ocenie były ksiądz ma obsesję na jej punkcie, bo poświęca jej dużo uwagi. Kilka miesięcy temu Wielka Brytania nie pozwoliła wjechać Międlarowi do kraju, z powodu podsycania nienawiści na tle nacjonalistycznym. Były ksiądz obwinił za to Żydów. Wczoraj pod sądem Międlarowi towarzyszyła ksenofobiczna brytyjska formacja "Britain First". Według relacji Piotra Godzisza z Lambdy, obecni na miejscu policjanci nie reagowali na niezgodne z prawem nacjonalistyczne, ksenofobiczne okrzyki. Zapowiedział złożenie skargi do prokuratury.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje