Komiczna wpadka Petru w Polsat News. Nie potrafił... prawidłowo się pożegnać

Co się mówi na pożegnanie? Dla Ryszarda Petru odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa...
Co się mówi na pożegnanie? Dla Ryszarda Petru odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa... Fot. Malgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Jakich słów w języku polskim używa się na pożegnanie? Teoretycznie nie jest to trudne pytanie, ale okazuje się, że niektórych życie potrafi w tym temacie zaskoczyć. Ofiarą takiego zaskoczenia niedawno padł Ryszard Petru na antenie Polsat News.


Dla ułatwienia od razu podpowiadamy, że gdy ktoś chce się w Polsce w kulturalny sposób pożegnać, używa kilku prostych zwrotów. Najczęściej padają słowa "do widzenia", gdyż są odpowiednie niezależnie od okoliczności. Gdy atmosfera spotkania była bardzo luźna, a osoby, z które żegnamy są nam dobrze znane, można użyć zwrotu "cześć".

Proste? Tylko na pozór. Rzeczywistość pokazuje nam bowiem, że problem ze znalezieniem odpowiednich słów pożegnania miewają nawet osoby tak obyte, jak Ryszard Petru. Zresztą, zobaczcie sami kłopoty, w które lider Liberalno-Społecznych popadł niedawno na antenie Polsat News.
Gdy dziennikarka Agnieszka Mosór zakończyła rozmowę stwierdzeniem, iż gościem jej programu "Wydarzenia i opinie" był Ryszard Petru, ten odparł słowami... "dzień dobry". W ułamku sekundy polityk chyba zreflektował się, że nie jest to odpowiedni zwrot, więc się poprawił. Niestety, niewypowiedzianie przez niego "dobry wieczór" również niezbyt pasowało na pożegnanie z widzami Polsat News.

Jak można się domyślić, ta wpadka szybko stała się tematem kpin internautów. "Gość jest niemożliwy", "To tak po nowoczesnemu...", "Boże, mnie nigdy się to nie zdarzyło" - komentują złośliwie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji