Nie będzie śledztwa ws. potrącenia dziecka przez kolumnę Dudy. Uzasadnienie może dziwić

Prokuratura zdecydowała co dalej ze śledztwem w sprawie potrącenia 9-latka w Oświęcimiu przez samochód kolumny prezydenckiej.
Prokuratura zdecydowała co dalej ze śledztwem w sprawie potrącenia 9-latka w Oświęcimiu przez samochód kolumny prezydenckiej. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Śledczy zapoznali się już z opinią biegłego, który określił obrażenia chłopca, który został potrącony w Oświęcimiu przez radiowóz kolumny prezydenckiej. Jak podaje TVN24, prokuratura zdecydowała się na umorzenie sprawy. Dlaczego? Wielu może się bardzo zdziwić.


Prokuratura przesłuchała świadków zdarzenia, przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia i w końcu jej biegły zbadał poszkodowanego chłopca. Jego ustalenia i decyzję w sprawie podał na antenie TVN24 prokurator Mariusz Słomka.

– Z opinii wynika, iż małoletni nie doznał obrażeń ciała. Naruszona została jego nietykalność, to jest powierzchowny uraz podudzia lewego. Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem – powiedział prokurator.

Rodzice chłopca mają 7 dni od momentu doręczenia decyzji na złożenie zażalenia w tej sprawie. Po tym czasie uprawomocni się. Wielu internautów chciałoby, żeby rodzice 9-latka takowe pismo złożyli. Nie zgadzają się z opinią prokuratury.
Przypomnijmy, że do potrącenia doszło w czwartek po południu, kiedy kolumna samochodów z prezydentem Andrzejem Dudą jechała ulicami Oświęcimia. Na pasach radiowóz, który jechał jako pierwszy, potrącił 9-latka. Chłopcu nic sie nie stało, ale trafił do szpitala na obserwację. Wieczorem prezydent odwiedził go i przywiózł mu dużego pluszowego misia.


Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza