Pierwszy sondaż w Warszawie po telewizyjnej debacie. Załamanie trendu Jakiego

Patryk Jaki czy Rafał Trzaskowski? Najnowszy sondaż po telewizyjnej debacie.
Patryk Jaki czy Rafał Trzaskowski? Najnowszy sondaż po telewizyjnej debacie. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Telewizja Polska nie ma najmniejszych wątpliwości, że zwycięzcą piątkowej debaty kandydatów na prezydenta Warszawy był Patryk Jaki. Sondaż przeprowadzony przez IBRiS zdaje się zdecydowanie temu przeczyć. Wiele wskazuje, że wzrostowy trend kandydata Zjednoczonej Prawicy właście się załamał.


W telewizyjnej debacie Patryk Jaki zaskoczył – już na samym początku pokazał swoją rezygnację z partyjnej przynależności. Po debacie było jednak po staremu – kandydat Zjednoczonej Prawicy wsiadł do autobusu opatrzonego logiem PiS i tyle było z jego bezpartyjności.

Warszawiacy najwyraźniej nie dali się nabrać na tę zmianę barw. Z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu wynika, iż trend wzrostowy notowań Patryka Jakiego po debacie telewizyjnej został zatrzymany.

W I turze głosowania 21 października Rafał Trzaskowski może liczyć na 42,1 proc., Patryk Jaki na 31,9 proc. Notowania pozostałych kandydatów nie sięgają nawet 5 proc. W II turze przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej nad kandydatem wystawionym przez Jarosława Kaczyńskiego jest znacznie wyższa. Głosowanie na Trzaskowskiego zapowiedziało 53,5 proc. badanych, na Jakiego – 40 proc.
Marcin Duma
prezes IBRiS

Korzystny dla Patryka Jakiego trend sondażowy uległ załamaniu, a szansa na odniesienie spektakularnego sukcesu przez obóz rządzący w Warszawie znacznie się oddala.

Prezes IBRiS wskazuje, że jeszcze do ostatniego weekendu Patryk Jaki prowadził wyrównaną walkę z Rafałem Trzaskowskim. Po telewizyjnej debacie dystans wzrósł i to znacznie.

źródło: onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...