Chwila szczerości prawicowego dziennikarza. Pokazał, co myśli o tych, którzy nie zagłosowali na PiS

Zdaniem Marka Pyzy z "wSieci" zawinili... wyborcy.
Zdaniem Marka Pyzy z "wSieci" zawinili... wyborcy. Fot. kadr z programu w Telewizji wPolsce
Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości chyba wciąż nie mogą się pogodzić z tym, że PiS nie zdobył w niedzielę dużych miast. Do tego stopnia, że Marek Pyza, dziennikarz prawicowego tygodnika "wSieci", stwierdził, że dla polskich wyborców... uczciwość jest nieistotna.


Mimo że Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki deklarowali w wieczór wyborczy, że odnieśli wielkie zwycięstwo, to sen z powiek z pewnością spędza im porażka w Warszawie czy w Łodzi.

W stolicy Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej pokonał Patryka Jakiego i wszystko wskazuje na to, że drugiej tury nie będzie, a w Łodzi Hanna Zdanowska, którą PiS za wszelką cenę nie chciał dopuścić do wyborów, dosłownie rozgromiła kandydata Zjednoczonej Prawicy Waldemara Budę.


Dziennikarz śledczy i publicysta tygodnia "wSieci" Marek Pyza winą za te klęski partii rządzącej postanowił obarczyć... wyborców. Jak bowiem stwierdził, nie przeszkadzały im ciążące na kandydatach Koalicji Obywatelskiej wyroki.

– Prawo wyborcze to jest jedno, a skuteczność polityczna to jest drugie i jak znam życie skuteczność polityczna będzie tu ważniejsza – mówił w studiu telewizji internetowej wPolsce.pl o solidarności łodzian ze Zdanowską mimo jej prawomocnego wyroku za poświadczenie nieprawdy.


– Najsmutniejsze jest to, że ludziom to nie przeszkadza – stwierdził Pyza i dodał: – Te wybory pokazały, że gen uczciwości nie jest dla ludzi w polskich miastach ważny.
Zdaniem Pyzy uczciwość była nieważna nie tylko dla łodzian, ale również dla gdańszczan, w której do drugiej tury przeszli bezpartyjny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Maciej Płażyński PiS. Trwający wciąż proces w sprawie rzekomo składanych przez Adamowicza nieprawdziwych oświadczeń majątkowych sprawił, że stracił nawet poparcie swojej byłej partii, Platformy Obywatelskiej.


– To jest człowiek, który gromadził jakieś setki tysięcy złotych jakichś lewych pieniędzy. Na wyobraźnię gdańszczan to w ogóle nie działa. Ja się zastanawiam dlaczego. Myślałem, że Płażyński przejdzie do drugiej tury z Wałęsą (Jarosławem, członkiem PO – red.), bo jeśli wszyscy już wiedzą, ile za uszami ma Adamowicz, to dłużej się tego nie da utrzymywać – oburzał się Pyza.
Po komentarzu dziennikarza "wSieci" o "braku genu uczciwości" internauci nie zostawili na Pyzie suchej nitki.

"Na nic się zdały umizgi do centrowego czy wręcz lewicowego elektoratu dużych miast. Gdy przegraliście, pokazujecie wasze prawdziwe nastawienie. Miejmy nadzieję, że wyborcy w metropoliach dobrze zapamiętają te wypowiedzi" – pisze jeden z użytkowników Twittera.

Z kolei inni wypominają Platformie Sprawiedliwości słynną już miskę ryżu i zarzucają brak uczciwości partii rządzącej. "A może właśnie to gen uczciwości był powodem utraty elektoratu przez #PiS. #tasmymorawieckiego zrobiły swoje" – pisze ktoś inny.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się kulturą

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
0 0"Czerpią wiedzę z filmów porno". Nauczycielka krytykuje projekt o edukacji seksualnej
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką