"Naturalne zakończenie podróży każdego inteligentnego teologa". Sinead O'Connor przeszła na islam

Sinead O'Connor w hidżabie.
Sinead O'Connor w hidżabie. Fot. screen z twitter.com/DrUmarAlQadri
Tego nikt by się nie spodziewał: irlandzka gwiazda muzyki Sinead O'Connor postanowiła przejść na islam. Zmieniła także imię i nazwisko – teraz nazywa się Shuhada Davitt.


O swojej decyzji wokalistka poinformowała na Twitterze. – Chciałabym ogłosić, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką – napisała. – To naturalna konkluzja podróży każdego inteligentnego teologa. Wszystko prowadzi do islamu. Zostanie mi nadane nowe imię. To będzie Shuhada – dodała. Gwiazda zmieniła też nazwę profilu i zdjęcie główne. Teraz widać tam czarną grafikę z napisem "Wear A Hijab. Just Do It" i logo marki Nike.

W sieci znalazł się także film, na którym O'Connor wyśpiewuje azan, czyli wezwanie wyznawców islamu do modlitwy.
To nie pierwszy kontrowersyjny krok wokalistki związany z religią. W 1992 roku podczas programu Saturday Night Live podarła zdjęcie Jana Pawła II. W ten sposób chciała zaprotestować przeciwko tuszowaniu przez Watykan spraw molestowania dzieci przez księży w Irlandii.

Siedem lat później została ordynowana na duchownego Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego. Po kolejnych 11 latach, artystka odwróciła się od Kościoła, gdy na jaw zaczęły wychodzić przypadki tuszowania przez irlandzki Kościół katolicki molestowania dzieci przez księży.


Przypomnijmy, największą popularność Sinead O'Connor (właściwie Magda Davitt) zdobyła w latach 90. Najbardziej znanym jej utworem jest "Nothing Compares 2U".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii