Poseł PiS potrącił dwóch chłopców. Nie chciał poddać się badaniu alkomatem

Poseł nie poddał się kontroli na zawartość alkoholu we krwi.
Poseł nie poddał się kontroli na zawartość alkoholu we krwi. Fot. Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta
Poseł PiS Piotr Babinetz trafił do szpitala w Brzozowie w województwie podkarpackim po tym, jak w niedzielę wieczorem potrącił dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. Według informacji lokalnego portalu "Rzeszów News", poseł nie chciał poddał się badaniu alkomatem.

Do wypadku doszło około godziny 20:00 w miejscowości Zmiennica w powiecie brzozowskim. Prawą stroną jezdni szło trzech nastolatków prowadzących rowery. Poseł PiS jadący oplem insignią potrącił 15 i 16-latka. Kolejny 16-latek nie odniósł obrażeń. Wraz z nimi trafił na badania do szpitala. Na szczęście, obrażenia nastolatków są powierzchowne i nie zagrażają ich życiu.

– Jechał sam. Na miejscu zdarzenia nie sprawdzano jego stanu trzeźwości. Co nie oznacza, że stan trzeźwości posła PiS nie zostanie sprawdzony w szpitalu – zastrzega Monika Dereń z brzozowskiej policji. Portal "Rzeszów News" twierdzi, że poseł Prawa i Sprawiedliwości nie chciał poddać się badaniu alkomatem.

Trwają policyjne czynności w tej sprawie. Gdyby okazało się, że poseł był nietrzeźwy, groziłaby mu kara do trzech lat więzienia.

AKTUALIZACJA:
PiS wystosowało komunikat, w którym napisało, że Piotr Babinetz przeszedł w szpitalu badanie, które nie wykazało u niego obecności alkoholu. Potwierdziła to także policja.
źródło: rzeszow-news.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...