"Krzycząc: Polska". Szokujące zdjęcia "patriotów" na wystawie w Muzeum Narodowym

Zdjęcia narodowców palących race i wykrzykujących faszystowskie hasła "uświetniły" okolicznościową wystawę w Muzeum Narodowym.
Zdjęcia narodowców palących race i wykrzykujących faszystowskie hasła "uświetniły" okolicznościową wystawę w Muzeum Narodowym. Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta
Im bliżej dnia obchodów Święta Niepodległości, tym więcej kontrowersyjnych wpisów, zdjęć i plakatów. Ale to, co można zobaczyć przed wejściem do Muzeum Narodowego w Warszawie przebija dziś wszystko. Zdjęcia skrajnej prawicy z racami mają zapraszać do wejścia na wystawę "Krzycząc: Polska". Tylko jaka jest ta Polska?


Sceny z ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, faszystowskie gesty i hasła, jakie się pojawiały na ulicach Warszawy trafiły na okładki największych dzienników na świecie. Pisano o neofaszystach, skrajnych narodowcach palących race i wykrzykujących rasistowskie hasła w mieście tak bardzo doświadczonym przez faszyzm. Teraz podobne zdjęcia wiszą przy wejściu do Muzeum Narodowego.
W środku można zobaczyć wystawę "Krzycząc: Polska". Patronami wystawy są prezydent Andrzej Duda i minister kultury Piotr Gliński. Zdjęcia narodowców mają zachęcić do wejścia do środka. Czy zachęcą? To się dopiero okaże. Póki co opozycja próbuje dociec, dlaczego Duda firmuje swoim urzędem wystawę ze zdjęciami skrajnej prawicy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki