Jednak udało się dobić targu. PSL tworzy koalicję z PiS w powiecie chełmskim

PSL wchodzi w koalicję z PiS w powiecie chełmskim.
PSL wchodzi w koalicję z PiS w powiecie chełmskim. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że nie tylko lokalni działacze SLD mają w nosie zapewnienia centrali, że do żadnych koalicji z PiS nie dojdzie. W powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie do koalicji z PiS przystąpili działacze PSL. A jeszcze kilka dni temu Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiadał, że żadnego wchodzenia w układy z partią, która łamie konstytucję.


Władysław Kosiniak-Kamysz przed wyborami, w trakcie i po ich zakończeniu zapewniał przed kamerami, że nie będzie żadnych umów koalicyjnych na poziomie samorządów między PSL a PiS. Szef ludowców mówił, że pamięta, jak umowy koalicyjne skończyły się dla Samoobrony oraz LPR, więc nie chce, żeby ludowcy stali się przystawką dla PiS.

Okazuje się jednak, że lokalni działacze mają mniej oporów i chętnie bratają się z politykami partii, która łamie konstytucję. Tak się właśnie stało w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie. Prawo i Sprawiedliwość zawarło tam umowę koalicyjną z działaczami PSL.

Wybory do rady powiatu wygrało PSL, zdobywając 9 głosów. Sześć przypadło PiS, a grupa BAS i G9 uzyskały 4 mandaty. Ci ostatni chcieli dogadać się z PiS, co zepchnęłoby działaczy PSL na opozycyjny margines. Ludowcy odrzucili więc wielkie słowa lidera partii o prawie, zasadach i szacunku dla demokracji. Postawili na ochronę stanowisk, które zdobyli przy okazji poprzednich wyborów samorządowych.


Przypomnijmy, iż wcześniej gruchnęła wieść o tym, że także działacze SLD bratają się z PiS. W odpowiedzi na ten ruch partyjnych dołów Włodzimierz Czarzasty odwołał jednego ze skorych do koalicji z PiS działaczy SLD i zawiesił dwóch innych. Ciekawe, czy reakcja szefa PSL będzie równie stanowcza.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"