Deklaracja ambasador USA w Polsce. Wiadomo, kiedy będziemy latać bez wiz

Georgette Mosbacher powiedziała, że "niemalże wstydzi się, że Polska wciąż musi ubiegać się o wizy".
Georgette Mosbacher powiedziała, że "niemalże wstydzi się, że Polska wciąż musi ubiegać się o wizy". Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
– Jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić – powiedziała w wywiadzie dla TVN24 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Obiecała, że Polacy będą mogli jeździć do USA bez wiz już od końca przyszłego roku.


W rozmowie z dziennikarzem Piotrem Kraśko Mosbacher przekonywała, że "niemalże wstydzi się, że Polska wciąż musi ubiegać się o wizy".

Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z całą pewnością najsilniejszym w tym regionie. Macie 10 milionów Polaków, którzy mieszkają w Stanach. Więc jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą – argumentowała.

– Jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz – tłumaczyła. Dodała, że rząd Polski jest zaangażowany w to, by znieść wizy.

Georgette Mosbacher jest amerykańską przedsiębiorczynią. Od 1992 roku kieruje własną firmą biznesowo-konsultingową. Mosbacher została desygnowana na ambasadora USA w Polsce 23 sierpnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że Donald Trump podczas kampanii wyborczej obiecywał, że zniesie dla nas wizy. Polonia w Stanach Zjednoczonych już parokrotnie przypomniała o tym prezydentowi, ale ten konsekwentnie ignoruje sprawę.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...