Jakubiak ostro odpowiada Kukizowi. I zdradza plany dotyczące nowego projektu

Trwa konflikt między Pawłem Kukizem a Markiem Jakubiakiem.
Trwa konflikt między Pawłem Kukizem a Markiem Jakubiakiem. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Paweł Kukiz domaga się od Marka Jakubiaka, by ten złożył mandat. Tymczasem były już niemal członek Kukiz'15 odpowiada równie ostro. – Nie ma mowy, żebym złożył mandat posła – stwierdził Jakubiak w rozmowie z Polsat News.


MArek Jakubiak został zapytany, czy w związku z tym, że odszedł z Kukiz'15, spodziewa się, że klub cofnie mu rekomendację do zasiadania w komisji śledczej ds. VAT. – Niech Sejm podejmuje decyzję. Komisję VAT-owską wymyśliłem ja osobiście – powiedział polityk.

Jakubiak stwierdził, że w poniedziałek złoży do marszałka Sejmu pismo z informacją, że opuszcza Kukiz'15. Zapowiedział, że w najbliższych miesiącach będzie odpoczywał, później zaś zdecyduje, co dalej. Zdementował także doniesienia, jakoby planował założyć własną partię polityczną.

– Nie mam interesu w rozdrabnianiu centrum polskiej polityki, wolałbym połączyć kilka partii – wyjaśniał.

Rozgoryczony Kukiz
– Poszedłem do polityki z pewnymi ideami. Wyborcy zostali oszukani i zdradzeni przez część posłów, których wprowadziliśmy do Sejmu. I ja też zostałem oszukany – przekonywał Paweł Kukiz na antenie RMF FM. Tak lider ruchu skomentował opuszczenie ugrupowania przez posła Marka Jakubiaka.


– Takie osoby powinny złożyć mandat. Jeżeli pan Jakubiak chce zakładać swoją partię, Jakubiak'23 czy tam nie wiem jaką, to proszę złożyć mandat. Jest rok, można przygotować tę partię i wystartować z tą partią w wyborach – dodawał lider Kukiz'15.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...