Petru wskazuje, czym naprawdę rozwścieczył Kaczyńskiego. Wcale nie chodziło o obrażenie Dudy

Czym Ryszard Petru rozwścieczył Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie? Niekoniecznie był to komentarz o prezydencie Dudzie.
Czym Ryszard Petru rozwścieczył Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie? Niekoniecznie był to komentarz o prezydencie Dudzie. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Z inicjatywy samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Petru został w środę ukarany za rzekome obrażenie głowy państwa poprzez stwierdzenie, iż ""Andrzej Duda jest na końcu łańcucha pokarmowego PiS". W czwartek Petru wskazuje jednak na inne swoje słowa, którymi zapewne bardziej podpadł Jarosławowi Kaczyńskiemu.


Petru "obraża" w Sejmie
– To pokazuje, tak naprawdę, gdzie macie swego prezydenta. To pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym... Na końcu! Dlatego dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy – powiedział w środę Ryszard Petru z mównicy sejmowej.

W ten sposób poseł komentował chaos wokół ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy. Jak powszechnie wiadomo, prezydent Andrzej Duda ustawę w tej sprawie dostał do podpisu w ostatnim momencie. Co zmusiło go wcześniej do deklaracji, iż podpisze ją w ciemno, bez zapoznania się z jej treścią.
"Barwne" porównanie z użyciem argumentu z kształtu łańcucha pokarmowego skończyło się dla Ryszarda Petru oficjalną sejmową karą. Zadbał o nią osobiście prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który po wypowiedzi byłego szefa Nowoczesnej zawnioskował o Konwent Seniorów i zajęcie się na nim "obrazą głowy państwa".

Gdzie pracował Jarosław Kaczyński?
W czwartkowy poranek Ryszard Petru postanowił jednak wskazać na drugie dno całej tej sytuacji. A dokładnie na inne słowa wygłoszone podczas tego samego sejmowego wystąpienia, które prezesa PiS mogły zirytować bardziej niż komentarz o położeniu prezydenta Dudy.
– Taką ustawę mogą wprowadzać tylko tacy, jak pan prezes, którzy całe życie pracowali na państwowym. Całe dorosłe życie prawie w Sejmie! – stwierdził Petru, krytykując ustanowienie dodatkowego dnia wolnego od pracy, który wprowadza chaos wśród przedsiębiorców. – Pokazujecie, że większość z was w życiu nie wykonywała prawdziwej, realnej pracy! – dodał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...