Sasin z PiS odpowiada na wpadkę z marynarką na pomniku Kaczyńskiego. Pokazał "styl" Tuska i Komorowskiego

Jacek Sasin pokazał innych polityków, którzy "nie umieją zapinać marynarki".
Jacek Sasin pokazał innych polityków, którzy "nie umieją zapinać marynarki". Fot. Twitter.com / @SasinJacek
Temat marynarki pomnikowego Lecha Kaczyńskiego ekscytuje nie tylko internautów. Polityk PiS Jacek Sasin w odpowiedzi na zarzuty o "modową" wpadkę przypomniał, że podobnym stylem wyróżniali się m.in. Bronisław Komorowski i Donald Tusk.


To, na ile guzików powinna być zapięta marynarka, stało się obecnie problemem rangi państwowej. Wszystko przez pomnik Lecha Kaczyńskiego, na którym zmarły prezydent ma marynarkę zapięta na dwa guziki. Według politycznego dresscode'u powinien mieć zapięty jeden guzik.

– Regułą jest, że w marynarce nie zapinamy dolnego guzika, ale mamy wiele przykładów i zdjęć ludzi wybitnych, z arystokracji brytyjskiej, którzy tego nie robili. W zapiętych marynarkach chodził Winston Churchill, a niekiedy książę Filip czy książę Karol – powiedział naTemat Jan Wojciech Piekarski, były ambasador i dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ.

Podchwycili tę uwagę politycy opozycji, co z kolei zbulwersowało ekipę rządzącą. W obronie pomnikowego stroju Lecha Kaczyńskiego stanął Jacek Sasin. Na swoim Twitterze opublikował kilka zdjęć Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, na których obaj politycy mają tak samo zapięte marynarki.
Od razu jego zarzuty spotkały się z ostrą reakcją internautów. "Panie Sasin rozumiem polityka ... ale Tusk ma garnitur z 3 guzikami wiec... nie dotyczy. No i na drugiej fotce dyskredytuje Pan prezesa bo marynarkę ZAWSZE zapinamy stojąc nie chodzimy jak fleja..." , "Pan ma 12 lat?", "Panie Sasin następnym razem proszę sprawdzić swoją marynarkę" – komentowali wpis ministra KPRM.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...