Tarczyński najpierw zrugany przez Kaczyńskiego, teraz bez połowy pensji. Ukarani także Petru i... Nitras

Dominik Tarczyński to jeden z trzech ukaranych posłów.
Dominik Tarczyński to jeden z trzech ukaranych posłów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu było wiele emocji. Nerwy poniosły m.in. Dominika Tarczyńskiego, którego później zrugał prezes PiS. Z kolei Ryszard Petru wszedł na zakazany temat – przeszłości Jarosława Kaczyńskiego. Obaj zostali ukarani. Zastanawiające tylko, dlaczego karę dostał Sławomir Nitras, który w tym czasie przebywał w USA...


Beata Mazurek podała na Twitterze, że "decyzją prezydium Sejmu za nieparlamentarne wypowiedzi" zostali ukarani trzej posłowie: Ryszard Petru, Dominik Tarczyński i Sławomir Nitras. Pierwszy z nich przez trzy miesiące będzie dostawał połowę wynagrodzenia, a pozostali dwaj przez miesiąc.
Petru oberwał najprawdopodobniej za to, że krytycznie odniósł się do ustawy, która na ostatnią chwilę czyni 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy.

– To pokazuje, tak naprawdę, gdzie macie swego prezydenta, to pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym – na końcu, dlatego dajecie mu 2 dni na podpisanie ustawy – mówił.

Z drugiej strony członkini tego samego koła poselskiego co Petru – Joanna Scheuring-Wielgus – ma inną teorię dlaczego został on ukarany. Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego.
Tarczyńskiego ukarano łagodniej za obrażanie posła PO Jacka Protasiewicza, którego nazwał m.in. "idiotą". Za to zachowanie Kaczyński przywołał Tarczyńskiego do siebie i udzielił mu zresztą reprymendy.

Nie wiadomo jednak dlaczego karę dostał Sławomir Nitras, który ostatnio był już karany za swoje wypowiedzi. Tym razem jednak nie było go na tym posiedzeniu Sejmu. Przebywał w Stanach Zjednoczonych.
"Pani i Pani koledzy macie na moim punkcie jakaś niezdrową obsesję. Wróciłem wczoraj wieczorem z USA. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu, ale to nie przeszkadza wam nie karać. Lekarz by się przydał" – tak Nitras na Twitterze komentował wpis Beaty Mazurek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...