"Mój aktualny bohater". Reakcje na mocne przemówienie Tuska w Łodzi

Internauci zachwyceni przemówieniem Tuska.
Internauci zachwyceni przemówieniem Tuska. Fot. Marcin Stepien/Agencja Gazeta
Przemówienie Donalda Tuska, który wygłosił je na Igrzyskach Wolności organizowanych w Łodzi, już rozpaliło komentarze. Zwolennicy opozycji i byłego premiera są zachwyceni. "Tak przemawia mąż stanu" – to tylko jeden z wielu komentarzy po mocnych słowach, które padły z łódzkiej sceny.


"Fantastyczne przemówienie Donalda Tuska. Nikt nie opisuje naszej rzeczywistości tak precyzyjnie i wyraziście jak Donald Tusk. Dziękujemy" – napisał Krzysztof Luft, były członek KRRiT.
Użytkownicy Twittera zwracają także uwagę na słowa byłego polskiego premiera o "pokonaniu współczesnych bolszewików". "Nareszcie ktoś nazwał ich po imieniu" – piszą internauci.
Można znaleźć również porównania do obecnie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy dopatrzyli się także rozpoczęcia przed Donalda Tuska kampanii prezydenckiej, w której przewodniczący RE miałby wystartować.
Przypomnijmy, były premier przemawiał na Igrzyskach Wolności zorganizowanych w łódzkim EC1. Przypomniane zostały w niej polskie dążenia do niepodległości w 1918 roku, ale przede wszystkim obecna sytuacja Polski. Padły także bardzo mocne słowa tendencjach do rozbijania Unii Europejskiej, Polexitu oraz "współczesnych bolszewikach".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!