Wpadka z logo Centralnego Portu Komunikacyjnego. Poszło o prawa autorskie

Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie tym razem wzbudził kontrowersje za sprawą swojego logo.
Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie tym razem wzbudził kontrowersje za sprawą swojego logo. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Centralny Port Komunikacyjny nie od dziś jest obiektem drwin i kontrowersji. Tym razem na ustach znalazło się niedawno zaprezentowane logo lotniska. Wszystko dlatego, że zostało ono umieszczone na wizualizacjach przestawiających projekt portu lotniczego Amsterdam Schiphol, tyle że – jak podaje money.pl – bez praw autorskich.


Agencja Partner of Promotion odpowiedzialna za promocję CPK rozesłała mediom informację prasową z projektem logotypu lotniska. Dołączono także wizualizację portu lotniczego z umieszczonymi na terminalu logotypem i nazwą "Solidarity airport".

Problem w tym, że przedstawiają one projekt holenderskiego portu Schiphol, który ma powstać do 2023 roku. Dokonano tego bez praw autorskich. Agencja Partner of Promotion wytłumaczyła portalowi money.pl, że została wprowadzona w błąd przez wykonawcę projektu – studio graficzne Podpunkt.
– To jest nasz błąd – powiedziała money.pl Emilia Bojańczyk ze studia Podpunkt. – Projektując takie logotypy, umieszczamy je w roboczych prezentacjach na różnych fotografiach czy wizualizacjach. Jeśli nie dostajemy ich od klienta, bazujemy na tych, które dostępne są na darmowej licencji. W tym przypadku doszło do pomyłki, która nie powinna była się zdarzyć, ale zapewniam, że to nie jest nasza zła wola – tłumaczyła.

Logo CPK składa się z okręgu – to nawiązanie do słowa centralny. Strzałki, które znajdują się w jego wnętrzu, symbolizują zaś ruch i dynamikę. Autorzy przekonują, że przypominają startujące samoloty. Tymczasem internauci drwią z grafiki.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Baranów, która liczy ok. 2,5 tys. mieszkańców, zostaną przesiedleni w związku z budową lotniska. "Rujnujecie nam życie" – wypisali na transparentach w ramach protestu.

źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
O TYM SIĘ MÓWI 0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0"Nocny pobór" we Wrocławiu. Do wojska na szkolenie ma się stawić 1500 osób
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0"To dlatego powiedziałam wow". Piekarska zdradza, o czym rozmawiała z Kaczyńskim
0 0"Kobietom należą się te pieniądze". Opozycja przeszła do działania w Senacie
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"