Dlaczego rosną składki ZUS? – to pytanie zadają sobie wszyscy, którzy zobaczyli nowe oficjalne stawki na 2019 r. Okazało się, że jest znacząco drożej. Ma to związek z wysokością średniego i minimalnego wynagrodzenia.
Polski Koncern Naftowy Orlen zostanie sponsorem całego zespołu F1 Williamsa – wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM. Chodzi o kwotę w wysokości 10 mln euro.
Centralny Port Komunikacyjny nie od dziś jest obiektem drwin i kontrowersji. Tym razem na ustach znalazło się niedawno zaprezentowane logo lotniska. Wszystko dlatego, że zostało ono umieszczone na wizualizacjach przestawiających projekt portu lotniczego Amsterdam Schiphol, tyle że – jak podaje money.pl – bez praw autorskich.
Prawo i Sprawiedliwość chciało ustrzelić byłego premiera, a ostatecznie trafiło kulą w płot. Ponad połowa Polaków jest zdania, że przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold nie miało sensu – wynika z badania SW Research dla "Rzeczpospolitej".
Kolejni członkowie komisji ds. Amber Gold nie wykluczają Trybunału Stanu dla Donalda Tuska. Po Witoldzie Zembaczyńskim przyszła kolej na Bartosza Kownackiego.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła sprawę przekazywania przez syna Donalda Tuska poufnych danych współwłaścicielowi i prezesowi Amber Gold Michałowi P. – podaje "Rzeczpospolita".
Małgorzata Wassermann zarzuciła Donaldowi Tuskowi, że wykorzystuje przesłuchanie do prowadzenia kampanii politycznej. I szybko tych słów pożałowała. – Pani przewodnicząca, pani jest ostatnią osobą, która powinna zwracać uwagę, że komisja nie jest miejscem na kampanię prezydencką – odpowiedział Tusk.
Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Przewodniczący Rady Europejskiej został potraktowany niczym celebryta. Wiceprzewodniczący komisji Jarosław Krajewski w pewnym momencie wyciągnął telefon i... zaczął robić fotografie byłemu premierowi.
Roman Giertych nie zostawił suchej nitki na przewodniczącej komisji ds. Amber Gold Małgorzacie Wassermann. Pełnomocnik Donalda Tuska nie pojawił się na poniedziałkowym przesłuchaniu, ale komentuje jego przebieg na Twitterze. "Świadka pyta się o fakty, a nie odczucia. Kolejne niedouczenie poseł Wassermann" – pisze adwokat.
Dwie osoby zostały ugodzone nożem w siedzibie Sony Music w londyńskim Kensington. Do biurowca firmy przybyła policja, która zatrzymała sprawcę. Na tę chwilę nie jest znany stan rannych. Media informują, że zdarzenie nie jest traktowane jako atak terrorystyczny.
Żona zmarłego biznesmena Konrada Gacy udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci męża. Padły w nim trudne wyznania. "Moje serce i mózg pracują w niezgodzie. Serce czuje, że Konrad jest cały czas przy nas, a mózg chyba jeszcze nie przetworzył tego, co się wydarzyło" – przekonywała Patrycja Gaca na antenie programu "Dzień dobry TVN".
Wiemy już, kiedy przed komisją śledczą ds. Amber Gold ma stanąć Donald Tusk. Byłemu premierowi wyznaczono termin na 5 listopada o godz. 10:00 – podano na stronie sejmowej komisji śledczej. Przewodniczący Rady Europejskiej deklarował, że stawi się w wyznaczonym terminie, o ile pozwoli mu kalendarz.
Ukraińska firma Aliens Games wyda kontrowersyjną grę komputerową "The Cost of Freedom". Będzie ona oparta na tym, co działo się w... "polskich obozach zagłady" – podaje "Rzeczpospolita". Sprawą zajęła się już Prokuratura Okręgowa w Warszawie, bo o działaniach przedsiębiorstwa z Ukrainy zawiadomił prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Jak się okazuje, pomysł rządu, by poniedziałek 12 listopada był dniem wolnym, będzie miał zatrważające skutki. Efekt gestu rządu "dobrej zmiany" to nawet 300 tys. odwołanych wizyt w przychodniach specjalistycznych i tysiące anulowanych operacji. Przed ogromnym wyzwaniem stają także przedsiębiorcy.
Anna Lewandowska dąży do bycia trenerką numer jeden, o co walczy z Ewą Chodakowską. Konkurencja między Lewandowską a Chodakowską jest niezwykle zażarta. Dlatego nie dziwi, że "Lewej" – jak podaje "Fakt" – nie spodobała się współpraca jej przyjaciółki z rywalką.
Często spotykałem się z twierdzeniem, że my tu w Polsce gloryfikujemy przeciętność – mówił prowadzący debatę "Polscy liderzy zmian - jak Polacy pchną świat do przodu w XXI wieku?" Sławomir Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy. – Moi amerykańscy koledzy mówią, że USA osiąga sukces, bo ma gen pioniera. W Polsce nie wystarczy mieć pomysł - najważniejsze, jak się z nim przebić i dokonać zmiany, jak przekuć swój pomysł na codzienność. Nasza dyskusja jest o tym, jak Polacy pchają świat do przodu. W jaki sposób nasi dzisiejsi goście się z tej przeciętności wyrwali – kontynuował prezes Citi Handlowy w czasie VIII edycji EFNI w Sopocie .
Wygląda na to, że "Kler" Wojciecha Smarzowskiego staje się coraz bardziej kinem zakazanym. Tym razem padło na Zakopane. Przeciwny pokazom filmu jest prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień. To właściciel budynku, w którym mieści się kino "Giewont". Tymczasem bilety zostały już dawno wyprzedane, a na piątkowej premierze pojawiły się prawdziwe tłumy.
Magda Gessler stanęła do batalii sądowej przeciwko Mirosławowi Bemowi – właścicielowi Łebskiej Chaty, która przeszła "Kuchenne rewolucje". Chce od niego 100 tysięcy złotych i przeprosin za bezprawne wykorzystanie jej nazwiska i wizerunku do promowania lokalu z Łeby. Sprawa jest jednak o wiele bardziej skomplikowana, niż się wydaje.
Kluby "Gazety Polskiej" przeszły same siebie. Tym razem oczekują, że rząd podratuje sprzedaż ich ulubionego tygodnika. "Należy bezwzględnie egzekwować prenumeratę i kolportaż polskiej prasy w instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych" – apelują Kluby "Gazety Polskiej", a internauci mają z nich niezły ubaw.
Patryk Jaki zorganizował konwencję w klubie Palladium – i uruchomił prawdziwą bombę. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy przedstawił projekt stworzenia nowej, 19 dzielnicy Warszawy. Jaki powiedział, że znalazłaby się ona wzdłuż Wisły – od północnych do południowych granic Warszawy. – To będzie dzielnica przyszłości, z której Warszawa będzie znana na całym świecie. Pełna innowacji – przekonywał Jaki.
Wreszcie nadeszła ta chwila – znamy już laureatów tegorocznej, siódmej edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” jest od samego początku, wraz z Krajową Izbą Gospodarczą, współorganizatorem tej inicjatywy. I, o czym z dumą informuję, z edycji na edycję rośnie zainteresowanie konkursem, a zgłaszane projekty naprawdę imponują profesjonalizmem.
Jak powszechnie wiadomo, o wiele łatwiej się niszczy, niż buduje. A w sprawach wrażliwych, dotyczących zaufania społecznego, jest to reguła, od której nie ma wyjątku. Doświadczyły tego na własnej skórze różne grupy społeczne, polityków nie wyłączając. Jest całkiem realna obawa, że w ferworze reformowania państwa – które często dokonuje się w trybie rewolucyjnym – w oczach przeciętnego Polaka stracą kolejne środowiska. Środowiska ważne dla funkcjonowania budującego swoją zamożność społeczeństwa.
Jeżeli dostaniesz pismo z ZUS, zanim się do niego zastosujesz, zastanów się!!! ZUS pod pozorem zrobienia korekty dokumentów celowo wprowadza w błąd osoby prowadzące działalność gospodarczą i zmusza je do wyrejestrowania się z ubezpieczenia chorobowego (wstecznie – nawet o kilka lat), po czym bezprawnie uchyla wszystkie decyzje przyznające prawo do zasiłku macierzyńskiego i żąda zwrotu przyznanych zasiłków, czyli nawet po kilkaset tysięcy złotych w terminie 30 dni wraz z odsetkami. Tak pomimo, iż Rzeczpospolita jest państwem prawa, to ZUS rządzi się swoimi prawami.
Promocja Polski i polskiej gospodarki w świecie to – jak pisałem parokrotnie – coś, co dotyczy wszystkie rządy po 1989 roku. I niestety nie ma tu powodów do dumy. W tym obszarze przez wiele lat, mimo wielu prób, nie dorobiliśmy się nawet spójnej koncepcji, nie mówiąc o namacalnych efektach. W minionym tygodniu najzupełniej przypadkowo zbiegło się ogłoszenie dwóch informacji: wyników badań na temat promocji Polski, przeprowadzonych wśród przedsiębiorców i nieoficjalnych doniesień z raportu NIK. Obie potwierdzają, że dobrze nie jest.
Jedne osoby zakładają firmy bez żadnych umiejętności, motywowani potrzebą chwili lub zysków, czasem fajnym pomysłem. Ich zachowanie jest bardzo spontaniczne. Inne osoby zwlekają z założeniem firmy, ponieważ ciągle twierdzą, że to nie jest właściwa chwila. W praktyce nie mają żadnych umiejętności, ani nawet dobrych pomysłów. W obydwu przypadkach największym problemem jest brak wiedzy. Zastanówmy się, jakie elementy powinieneś znać, zanim zdecydujesz się na prowadzenie biznesu.
Jeszcze nie ucichły kontrowersje w związku z uchwalonymi zapisami ustawy o policji (określanej mianem ustawy inwigilacyjnej), a szykują się kolejne zmiany legislacyjne, które mogą spowodować, że kontrola nad służbami sięgającymi po dane telekomunikacyjne (np. billingi) i internetowe będzie jeszcze trudniejsza.
Ostatnio na fejsbukowym profilu „Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka” (skądinąd świetna akcja promocji czytelnictwa autorska Bianki Siwińskiej) pojawił się wpis o następującej treści: „Nie potrzebuję terapii. Potrzebuję książek. Właściwie to potrzebuję terapii ze względu na książki…ale godzę się na to.” Utożsamiam się z tym opisem, bo zaliczam się do grona chorobliwych książkofili, o czym wiedzą wszyscy moim przyjaciele. Nie przejdę obojętnie obok stoiska na pchlim targu ani księgarni. Często książki dostaję w prezencie. Czasem zaś otrzymuję propozycję współpracy przy powstawaniu jakiejś… i wtedy nie odmawiam. O jednej z nich napiszę kilka słów. Mam na myśli „Rekiny biznesu w mediach” - oryginalny podręcznik świadomego kreowania wizerunku publicznego.
Dlaczego rosną składki ZUS? – to pytanie zadają sobie wszyscy, którzy zobaczyli nowe oficjalne stawki na 2019 r. Okazało się, że jest znacząco drożej. Ma to związek z wysokością średniego i minimalnego wynagrodzenia.
Polski Koncern Naftowy Orlen zostanie sponsorem całego zespołu F1 Williamsa – wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM. Chodzi o kwotę w wysokości 10 mln euro.
Centralny Port Komunikacyjny nie od dziś jest obiektem drwin i kontrowersji. Tym razem na ustach znalazło się niedawno zaprezentowane logo lotniska. Wszystko dlatego, że zostało ono umieszczone na wizualizacjach przestawiających projekt portu lotniczego Amsterdam Schiphol, tyle że – jak podaje money.pl – bez praw autorskich.
Prawo i Sprawiedliwość chciało ustrzelić byłego premiera, a ostatecznie trafiło kulą w płot. Ponad połowa Polaków jest zdania, że przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold nie miało sensu – wynika z badania SW Research dla "Rzeczpospolitej".
Kolejni członkowie komisji ds. Amber Gold nie wykluczają Trybunału Stanu dla Donalda Tuska. Po Witoldzie Zembaczyńskim przyszła kolej na Bartosza Kownackiego.