Jaki kraj, taki Banksy. Wandal pomalował farbą... pędzący pociąg

Pociąg jechał na trasie Legnica-Wrocław i nagle został pomalowany. Wyznaczono 5 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu wandala.
Pociąg jechał na trasie Legnica-Wrocław i nagle został pomalowany. Wyznaczono 5 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu wandala. Fot. facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA
To była niekonwencjonalna "wizja artystyczna". Nieznany sprawca pomalował farbą pociąg Kolei Dolnośląskich. Maszyna nie stała jednak na torach, tylko pędziła z prędkością 130 km/h. Zdarzenie miało miejsce 16 listopada o godz. 14:24. Kolej wyznaczyła już 5 tys. zł za pomoc w ujęciu wandala. Sprawa trafiła na policję.


Pociąg jechał na trasie Legnica-Wrocław. Niedaleko stacji Wrocław Leśnica wandal ubrany w kombinezon ochronny pomalował fioletową farbą jadącą maszynę.

Koleje Dolnośląskie opublikowały na Facebooku film ze zdarzenia. Proszą o pomoc w ujęciu "niepokornego artysty" – w nagrodę oferują 5 tys. zł.
Portal Onet podaje dodatkowo, że według Kolei Dolnośląskich był to zorganizowany akt wandalizmu. Jego skutkiem jest zniszczenie pojazdu wartego 23 mln zł. Incydent mógł także zagrozić bezpieczeństwu pasażerów.

Wszyscy, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat pomalowania pociągu Kolei Dolnośląskich, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 781 707 083.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...