Ujawniono kulisy przejęcia Śląska przez PiS. Inicjatywa miała wyjść ze strony działacza Nowoczesnej

Wojciech Kałuża przeszedł do PiS i tym ruchem wystrzelił koalicję w sejmiku śląskim w powietrze.
Wojciech Kałuża przeszedł do PiS i tym ruchem wystrzelił koalicję w sejmiku śląskim w powietrze. fot. Kamila Kotusz/Agencja Gazeta
O przejęciu przez PiS sejmiku województwa śląskiego zdecydowało zachowanie radnego Nowoczesnej Wojciecha Kałuży, który przeszedł do obozu "dobrej zmiany". Jeden z dziennikarzy ujawnił, jak miały wyglądać kulisy tej operacji.


Wolta radnego z Nowoczesnej pozwoliła przejąć PiS sejmik województwa śląskiego, gdyż partia ma teraz 23 mandaty i większość. "Info od dobrze poinformowanego polityka PiS ze Śląska: – 'Kałuża sam do nas przyszedł'" – napisał na Twitterze Mikołaj Wójcik z "Faktu".
Wcześniej Kamil Durczok zastanawiał się nad tym, czy PiS wzięło Kałużę "groźbą czy prośbą". "Bo jak wzięli pana groźbą, to jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Nie wiem co pan w życiu nawywijał, ale jak przyszli z hakami, to wszystko jest ok. (...) Ciężkie chwile przed panem, jeśli okaże się, że jednak pana kupili" – zwracał się dziennikarz do radnego Kałuży.

O tym, że PiS czyni próby przeciągnięcia radnych Koalicji Obywatelskiej na swoją stronę, było głośno tuż po wyborach samorządowych. Rozmawialiśmy z posłanką PO, która publikowała na Twitterze zdjęcia mające świadczyć o tym, że radni KO są nieprzekupni, z hasztagiem #NiePiSzę się.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"