"Prokuratura ukrywa kluczowe ekspertyzy". Giertych broni Gawłowskiego i oskarża śledczych

Prokuratura już ma ekspertyzę ws. Stanisława Gawłowskiego.
Prokuratura już ma ekspertyzę ws. Stanisława Gawłowskiego. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Roman Giertych jest przekonany, że w śledztwie dotyczącym Stanisława Gawłowskiego, prokuratura ma już gotową ekspertyzę dotyczącą luksusowych zegarków, które miały być rzekomo przedmiotem łapówki dla byłego wiceministra. Jednak na razie, nie jest ona dostępna dla obrony. – To skandal – mówi mecenas.


W piątek posłowie będą głosować nad wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu dla Stanisława Gawłowskiego, byłego wiceministra w rządzie PO-PSL i sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

W postępowaniu pojawił się wniosek obrońcy Gawłowskiego – Romana Giertych o przeprowadzenie ekspertyzy dotyczącej zdjęć, na których widniał zegarek wart 26 tysięcy złotych. Ten miał być przedmiotem korupcji.

Jak się okazuje, wspomniana ekspertyza jest już gotowa, jednak – jak twierdzi Giertych –prokuratorzy nie chcą jej ujawnić.

– Jest taka ekspertyza. Opinia została wydana na wniosek obrony. Prokuratura ma obowiązek w takiej sytuacji nam ją przedstawić. Jest do tego zobligowana. Ale w tym przypadku prokuratura odmówiła nam tego dostępu. W moim przekonaniu, łamiąc w tym zakresie prawo – przekonuje Roman Giertych.

– Zostaną podjęte kroki prawne przeciwko prokuratorowi, który nie przestrzega w tym zakresie kodeksu postępowania karnego. Odmowa jest sprzeczna z prawem – dodaje. Giertych przypuszcza, że przeprowadzona ekspertyza wykazuje, że Stanisław Gawłowski miał wspomniany zegarek na ręku, a działania prokuratury mają charakter czysto polityczny.
Przypomnijmy, chodzi o o sprawę prowadzoną przez CBA i prokuraturę. Śledczy oskarżają Gawłowskiego o branie łapówek. Miał on przyjąć co najmniej 175 tys. złotych w gotówce i dwa zegarki o wartości prawie 25 tys. zł. Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem