"Na mieście się tak mówi". Poseł PiS sugeruje, że TVN jest finansowany przez Rosję

Ta wypowiedź nie polepszy nadwyrężonych stosunków polsko-amerykańskich.
Ta wypowiedź nie polepszy nadwyrężonych stosunków polsko-amerykańskich. Fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
We wtorkowej rozmowie w radiu TOK FM, poseł PiS Marcin Horała zasugerował, że w TVN wcale nie zainwestował amerykański gigant telewizyjny. Szef komisji ds. wyłudzeń VAT-u widzi tam zupełnie inne wpływy.


W porannej rozmowie w radiu TOK FM, poseł Marcin Horała musiał spodziewać się pytania o list ambasador USA do polskiego premiera, dotyczący relacji między oboma krajami, które miałyby zależeć od poszanowania przez polskie władze wolności mediów. To oczywiste nawiązanie do zapowiedzi postawienia zarzutów operatorowi TVN-u, który brał udział w prowokacji przeciwko polskim neonazistom.

Jak się okazało, były kandydat PiS na prezydenta Gdyni i szef komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT twierdzi, że wspomniany list to "informacja z drugiej ręki".

– Nie wiem, to nie było pismo do mnie. Nie widziałem go [pisma ambasador USA do premiera Morawieckiego] i chyba nikt go nie widział tak naprawdę. To jakieś relacje z drugiej ręki. Ale cóż, służby dyplomatyczne USA i USA zawsze dbają również o kapitał amerykański, zagraniczny, a ta akurat stacja [TVN] jest, zdaje się, kapitałem amerykańskim, choć są tacy co mówią, że rosyjskim. Nie badam. Na mieście się tak mówi – stwierdził.
Wypowiedź już krąży po mediach społecznościowych i doczekała się już komentarzy, także złośliowych.
Przypomnijmy, tygodnik "Do Rzeczy" twierdzi, że ambasador Mosbacher w liście do premiera Morawieckiego stwierdziła, że USA nie będą tolerować krytyki pod adresem dziennikarzy TVN, wypowiadanej przez polskich polityków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud