Właściciel Onetu pozywa Pereirę. Za wpisy pracownika TVP w mediach społecznościowych

Samuel Pereira pozwany przez RASP.
Samuel Pereira pozwany przez RASP. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Ringier Axel Springer Polska pozwał Samuela Pereirę za jego krytyczne komentarze w mediach społecznościowych. "Właściciel Faktu, Onetu i Newsweeka chce mi zamknąć usta i zablokować krytykę prasową" – skomentował sprawę portalowi Wirtualnemedia wpływowy pracownik TVP Info.


O tym, że otrzymał pozew od RASP, Samuel Pereira poinformował na Twitterze. Wstawił zdjęcie pliku dokumentów. " Wolność słowa wg Ringier Axel Springer. Ten niemiecko-szwajcarski koncern chce zablokować krytyczne wpisy na temat swoich mediów i publikacji. Kneblem ma być kara 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH za krytyczne wpisy z Twittera i Facebooka. Oto pozew RASP " – czytamy w jego poście.Branżowy portal Wirtualnemedia poprosił Samuela Pereirę o komentarz. To właśnie w nim pracownik TVP Info zdradza, o jakie posty chodzi właścicielowi RASP.

– Otrzymałem pozew cywilny, pod prywatny adres zamieszania, bezpośrednio skierowany do mnie. Dotyczy kilkudziesięciu wpisów z Twittera i Facebooka, w których krytykuję media RASP, bądź działania dziennikarzy tego koncernu. Pozew nie dotyczy publikacji jakiegoś tekstu na ich temat, na zasadzie "prawda-fałsz", tylko krytyki wyrażonej w tweetach – żalił się Pereira.

Przypomnijmy, że Samuel Pereira bardzo często wchodzi w "gorące dyskusje" z dziennikarzami i komentatorami polityki. Pisaliśmy już m.in. o utarczce słownej z białoruską dziennikarką Hanną Liubakovą oraz o kłótni z prof. Marcinem Matczakiem.

Źródło: Wirtualnemedia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...