Koniec przyjaźni? Ujawniono, dlaczego Kaczyński zignorował urodziny Radia Maryja

Na 27. urodzinach Radia Maryja zabrakło Jarosława Kaczyńskiego.
Na 27. urodzinach Radia Maryja zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. Fot. screen z twitter.com/RadioMaryja
W weekend Radio Maryja świętowało swoje 27 urodziny, na których obecna była niemal cała wierchuszka Prawa i Sprawiedliwości, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim i większością ministrów. Niemal, bo na imprezie nie było Jarosława Kaczyńskiego. To wynik konfliktu prezesa PiS z Tadeuszem Rydzykiem.


Obrazki z toruńskiej hali widowiskowej, w której odbyły się kolejne już urodziny Radia Maryja, obiegły weekendowe media. Furorę zrobiły szczególnie pląsy i śpiewy polityków Zjednoczonej Prawicy oraz Stanisław Piotrowicz z różańcem w ręku.

Uwagę zwrócił także brak Jarosława Kaczyńskiego, który w przeszłości o tej imprezie nie zapominał. – To nie przypadek, tylko efekt poważnego sporu prezesa PiS z ojcem Tadeuszem Rydzykiem – analizuje w "Super Expressie" ważny polityk partii rządzącej.

Prezes PiS ostatni raz na urodzinach radia był w 2015 roku, ale w 2016 i 2017 przysłał specjalny list. Tym razem tego nie zrobił, co wywołało kuluarowe komentarze.

– Po raz pierwszy prezes tak wyraźnie i oficjalnie odciął się od Radia Maryja. To efekt konfliktu z Tadeuszem Rydzykiem. Kilka razy były próby pojednania, nawet spotkania. Ale nic z tego nie wyszło – mówi informator "SE".

Co wydarzyło się między oboma politycznymi potentatami prawicy? Po pierwsze, Tadeusz Rydzyk wcale nie zapomniał o wyrzuceniu z rządu Antoniego Macierewicza, Jana Szyszki i zdegradowaniu Beaty Szydło. Po drugie, redemptorysta coraz mocniej naciska na zaostrzenie przepisów aborcyjnych, co nie jest w politycznym interesie PiS. Po trzecie, od dłuższego czasu media Rydzyka otwarcie krytykują rząd, choćby za zapowiedzi zamknięcia hodowli zwierząt futerkowych.

– Pewne jest jedno. Rydzyk nie poradzi sobie bez milionów od Kaczyńskiego, a Kaczyński potrzebuje wsparcia Rydzyka. Mimo tego konfliktu są na siebie skazani – kwituje nasz rozmówca – podsumował rozmówca tabloidu.

źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
Duracell 0 0Zabawki z prawdziwą mocą. Służą nie tylko do zabawy
0 0Zebrali pół miliona dla okradzionej 99-latki. Teraz czytają, że się "wzbogacili"
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach

TYLKO W NATEMAT

O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
WYWIAD 0 0Posłanka PO "dopadła" kolejnego hejtera z internetu. Tłumaczy, dlaczego im nie odpuści
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Rodzicu, takiej szkoły dla twojego dziecka chce PiS. Przeczytałam nowy program partii
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał