Film z tańcem PiS hitem sieci. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego nie ma Kaczyńskiego

Politycy PiS tańczyli na 27. urodzinach Radia Maryja Abba Ojcze.
Politycy PiS tańczyli na 27. urodzinach Radia Maryja Abba Ojcze. Fot. screen / Twitter
Już za rok wybory parlamentarne, a poparcie ojca Tadeusza Rydzyka może okazać się niezbędne. PiS-owska wierchuszka jak zawsze posłusznie zjawiła się więc na 27. urodzinach Radia Maryja. Hitem internetu są zdjęcia i nagrania z imprezy. Wśród nich krótki film z pieśnią Abba Ojcze. Co ciekawe, na uroczystości nie pojawił się Jarosław Kaczyński.


W pierwszym rzędzie widzimy trzymających się za ręce czołowych polityków PiS. O nie, przypadkowi ludzie znaleźć się tam nie mogli. Jest premier Morawiecki, czołowi ministrowie: Błaszczak, Brudziński, Ziobro i Kempa. Obok nich dzielnie śpiewają też ci, którzy wypadli z łask, ale partii, nie ojca dyrektora: Macierewicz i Szyszko. Wszyscy pląsają i śpiewają pieśń Abba Ojcze.

Na następnym kadrze krótkiego nagrania widzimy ubranych na złoto-czerwono duchownych, wśród których prym wiedzie odziany w białą szatę ojciec dyrektor. Na nagraniu nie widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jedna z gazet sugeruje, że prezesa PiS nie było z powodu konfliktu z ojcem Rydzykiem.

Wiadomo, że mają inne zdanie na temat przepisów dotyczących aborcji. Powodem mogą być jednak kłopoty zdrowotne. Lidera prawicy czeka operacja kolana. Dodajmy, że Abba Ojcze w wydaniu PiS ma swoją wieloletnią tradycję.


Innym hitem sobotnich urodzin Radia Maryja jest zdjęcie Stanisława Piotrowicza z różańcem. Internauci komentując fotografię, wypominali Piotrowiczowi niechlubną przeszłość z czasów PRL. Poseł PiS był komunistycznym prokuratorem odznaczonym przez władze.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE