Luka płacowa to grzech wielu firm. Ta marka nie ma problemu z równym wynagradzaniem kobiet i mężczyzn

W Polsce kobiety zarabiają średnio od 7 proc. do 18,5 proc. mniej niż mężczyźni. Certyfikat Równych Płac honoruje te firmy, które wynagradzają pracowników tak samo niezależnie od płci
W Polsce kobiety zarabiają średnio od 7 proc. do 18,5 proc. mniej niż mężczyźni. Certyfikat Równych Płac honoruje te firmy, które wynagradzają pracowników tak samo niezależnie od płci 123rf.com
Luka płacowa, czyli nierówność w wynagrodzeniach pomiędzy kobietami i mężczyznami, to globalny problem. W Polsce kobiety zarabiają średnio od 7 proc. do 18,5 proc. mniej niż mężczyźni. Są jednak firmy, które pod tym względem nie dyskryminują swoich pracowników. I to właśnie one otrzymują Certyfikat Równych Płac.


Certyfikat Równych Płac (ang. Equal Salary Certification) to inicjatywa stworzona przez Equal Salary Foundation, niezależną organizację non-profit z siedzibą w Szwajcarii. Certyfikacja odbywa się na podstawie wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych (projekt Global Compact) i jest uznawana przez Komisję Europejską.

W Polsce tym certyfikatem uhonorowany został ostatnio Philip Morris International. Po sukcesie nad Wisłą firma jest coraz bliżej osiągnięcia celu, jakim jest uzyskanie globalnego Certyfikatu Równych Płac. Jeśli kolejne oddziały PMI pójdą polskim śladem i otrzymają to prestiżowe wyróżnienie, PMI stanie się pierwszą międzynarodową organizacją certyfikowaną znakiem Równych Płac.
– W PMI od zawsze szanujemy różnorodność, dajemy szerokie możliwości rozwoju zawodowego, a naszych pracowników wynagradzamy tylko i wyłącznie na podstawie oceny merytorycznej – komentuje Anita Rogalska, Członek Zarządu, Dyrektor Działu Kapitału Ludzkiego i Kultury Organizacyjnej Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Certyfikat Równych Płac to kolejne wyróżnienie dla Philip Morris w Polsce, który cieszy się mianem jednego z najlepszych pracodawców w kraju i na świecie. Na koncie spółek PMI ulokowanych nad Wisłą znajduje się aż pięć tytułów Top Employer Polska i Top Employer Europe. Łącznie w Polsce firma zatrudnia ok. 7 tysięcy osób.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...