Szybka reakcja. Rzeczniczka PiS komentuje wyrok w sprawie Kaczyński-Wałęsa

Taki obrót sprawy spodobał się PiS-owi i prezesowi.
Taki obrót sprawy spodobał się PiS-owi i prezesowi. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Najpierw wyrok gdańskiego sądu w sprawie konfliktu byłego prezydenta i prezesa PiS skomentował rzecznik tego pierwszego. Teraz głos w tej sprawie zabrała druga strona, która z takiego obrotu sprawy jest zadowolona.


– Jesteśmy usatysfakcjonowani wyrokiem sądu. Nie było żadnych podstaw, by wysuwać takie oskarżenia, jakie wysuwał Lech Wałęsa wobec prezesa PiS – to słowa rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek, która skomentowała wyrok gdańskiego sądu.

– Ufamy, że Lech Wałęsa wykona wyrok – dodała Mazurek. Przypomnijmy, sąd nakazał Lechowi Wałęsie opublikowanie przeprosin w radiu TOK FM, "Newsweeku", na łamach portalu gazeta.pl oraz na swoim facebookowym profilu.

Proces dotyczył konfliktu między prezesem PiS a byłem prezydentem, który stwierdził, że to Jarosław Kaczyński nakazał lądowanie TU-154M w trudnych warunkach pogodowych, i to on doprowadził do śmierci 96 osób. Wałęsa sugerował też, że Kaczyński ma chorobę psychiczną.

Dzisiejszy wyrok skomentował także rzecznik Lecha Wałęsy Mirosław Szczerba. Potwierdził on, że Wałęsa zamierza odwołać się od wyroku do Trybunału w Strasburgu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN