Polityk PiS dopatrzył się islamskiego symbolu na świątecznym plakacie. Internauci kpią

To księżyc na warszawskim plakacie ma podobno promować islam.
To księżyc na warszawskim plakacie ma podobno promować islam. Fot. twitter.com/sjkaleta
Sezon bożonarodzeniowy ruszył na dobre, a w miastach pojawiły się ozdoby i świąteczne iluminacje. W wiatach przystankowych w stolicy rozwieszono także plakaty, które informują i iluminacji świetlnej. Sebastian Kaleta, prawa ręka Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego, dopatrzył się w nich znanego islamskiego symbolu.


"Święta Bożego Narodzenia Warszawa reklamuje symbolem, który przypomina stosowany w kulturze islamu półksiężyc (hilal). Rozumiem, że intencją było, by ważne chrześcijańskie święto pokazać jako świeckie, ale chyba nie wyszło" – napisał na Twitterze były rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, a obecnie członek Komisji Weryfikacyjnej i warszawski radny Sebastian Kaleta.Chodzi o grafikę, która pojawiła się na plakatach rozwieszonych w całej Warszawie. Promują one warszawską iluminację świąteczną, którą będzie można zobaczyć w wielu miejscach stolicy, nie tylko w ścisłym centrum. A dokładniej o księżyc, który wisi nad szkicem Pałacu Kultury i Nauki.

Wspomniany tweet doczekał się już prawie 350 komentarzy, w większości ironicznych i kpiących. "Panie Sebastianie Kaleto, proszę przyjechać do Tarnobrzega! Potrzebujemy pomocy! Proszę zobaczyć co islamizacja zrobiła z herbem naszego miasta" – pisze jeden z internautów, umieszczając pod tekstem herb miasta. – Panie Pośle! W tę Noc (Bożego Narodzenia) świeciły gwiazdy i... księżyc. Po prostu – napisał ojciec Grzegorz Kramer. To tylko niektóre z komentarzy pod postem demaskującym niecne "zamiary" urzędu miasta.Kaleta broni się tym, że komuś półksiężyc może kojarzyć się z czymś innym, ale jego skojarzenia biegną akurat w stronę islamu. A jest to spowodowane "silną ekspozycją na świątecznym plakacie".

Nadal jednak nie wiadomo, w jaki sposób pokazać świeckie święto poprzez rzekomo islamski półksiężyc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu