I znów narkotyki w transporcie owoców. Tym razem ładunek był w mandarynkach

Marihuana w mandarynkach. CBŚP: Narkotyk jechał do Polski z Hiszpanii.
Marihuana w mandarynkach. CBŚP: Narkotyk jechał do Polski z Hiszpanii. Fot. 123rf
Zaledwie dwa tygodnie po odkryciu kokainy w bananach, mamy aferę z marihuaną w mandarynkach. Transport narkotyku przyjechał do Polski z Hiszpanii. Policjanci z CBŚP oraz celnicy przejęli 112 kilogramów roślinnego suszu.


Przechwycona marihuana jest warta co najmniej 3 miliony złotych. O sukcesie polskich służb dowiedziało się radio RMF FM. Narkotyki były ukryte w transporcie mandarynek. W sumie były to 32 plastikowe worki z roślinnym suszem. Transport został namierzony w ciężarówce zaparkowanej przy trasie S8 w okolicach Zduńskiej Woli. Zatrzymano 52-letniego kierowcę. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki w naczepie tira, a zatem towar nie trafił do sklepów, jak to było przed dwoma tygodniami z transportem bananów, w którym ukryta była kokaina.

Zaskakujący transport
Narkotyki wykryli pracownicy kilku sklepów sieci Stokrotka. Jak pisał Konrad Bagiński w serwisie INNPoland, zaczęło się od Sokołowa Podlaskiego, gdzie pracownice sklepu podczas wypakowywania bananów znalazły tajemnicze pakunki. Gdy sprawdzały, co kryje się pod kolejnym warstwami folii, ze środka wysypał się biały proszek. Wezwana na miejsce policja stwierdziła, że to kokaina. I to w nie byle jakiej ilości, bo tylko w tym sklepie znaleziono aż 9 kilogramów narkotyku.

Jednocześnie w innych sklepach sieci odkryto podobne znaleziska. Np. w Wyszkowie policja znalazła aż 30 kilogramów kokainy. Policja potwierdza, że narkotyki znaleziono również w kilku sklepach w województwie łódzkim i dolnośląskim. Wiadomo, że kokaina w bananach przypłynęła do Polski z Ekwadoru.

O tym, w jaki sposób narkotyk najpewniej trafił do naszego kraju, mówił w rozmowie z Kamilem Rakoszą Jarosław Maringe ps. "Chińczyk" – gangster, który w latach 90. uważany był za króla narkotykowego biznesu.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry