Zaskakujący pomysł warszawskich radnych. Chcą ekspozycji w muzeum o... demonstracjach przeciwko PiS

Radni Koalicji Obywatelskiej domagają się stworzenia stałej ekspozycji w jednym ze stołecznych muzeów, poświęconej ulicznej opozycji.
Radni Koalicji Obywatelskiej domagają się stworzenia stałej ekspozycji w jednym ze stołecznych muzeów, poświęconej ulicznej opozycji. Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej domagają się stałej ekspozycji w jednym ze stołecznych muzeów. Miałaby być poświęcona ulicznej opozycji, czyli dokumentować wszystkie demonstracje w obronie konstytucji i wolności mediów czy niezależności sądów w okresie od 2015 roku.


Różne są w Warszawie muzea, jest muzeum etnograficzne, muzeum karykatury i Wojska Polskiego, ale część radnych warszawskich domaga się przygotowania nowej ekspozycji poświęconej... opozycji ulicznej. W skrócie chodzi o pokazanie, jak ludność stolicy protestowała przeciwko rządom PiS. "Od grudnia 2015 r. Polki i Polacy czynnie protestują przeciwko łamaniu prawa w Polsce. Powstało wiele stowarzyszeń i fundacji, ale też organizacji nieformalnych, przy czym wszystkie wspólnie określają się mianem Opozycja uliczna" – można przeczytać w oficjalnym piśmie wysłanym na ręce prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Pismo podpisali radni Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Śniegocka-Goździk, Joanna Staniszkis i mecenas Jarosław Kaczyński. Radni chcą, by władze miasta przejęły na siebie obowiązek udokumentowania walki z PiS i stworzenie trwałej ekspozycji w jednej z warszawskich placówek muzealnych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki