To on wystraszył Żalka i zmusił go do przeproszenia niepełnosprawnych. Kim jest mecenas Jarosław Kaczyński?

Mecenas Jarosław Kaczyński złożył w imieniu rodziców osób niepełnosprawnych prywatny akt oskarżenia wobec posła koalicyjnego Porozumienia Jacka Żalka.
Mecenas Jarosław Kaczyński złożył w imieniu rodziców osób niepełnosprawnych prywatny akt oskarżenia wobec posła koalicyjnego Porozumienia Jacka Żalka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Poseł Jacek Żalek wywołał burzę obrażając rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy protestują w Sejmie. Jednak po kilku dniach nagle przyszedł do nich i przeprosił. Skąd taka zmiana zdania? Wygląda na to, że po prostu przestraszył się. Po tym, gdy mecenas Jarosław Kaczyński w imieniu rodziców osób niepełnosprawnych złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu dla posła Żalka. Kim jest prawnik o "nietypowym" nazwisku, który obronił honor rodziców?

Mecenas Jarosław Kaczyński ma imię i nazwisko jednoznacznie kojarzące się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Warszawski prawnik nie ma jednak z partią rządzącą prawie nic wspólnego. Mecenasa Kaczyńskiego i prezesa Kaczyńskiego łączy fakt, iż obaj biura mają przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Prawnik z władzą PiS najczęściej spotyka się jednak w sądach. Na przykład, w zeszłym roku pomagał prawnie osobom, których policja szukała za udział w demonstracji pod Sejmem 16 grudnia 2016 roku.

Kaczyński pozywa Kaczyńskiego
Pierwszy raz o mecenasie usłyszała cała Polska na początku 2017 roku. Nie często się zdarza sytuacja, w której Kaczyński pozywa Kaczyńskiego. A wówczas chodziło o słowa, które prezes PiS użył na antenie Radia Łódź. Porównał wtedy aktywistów z KOD do osób specjalnej troski. Mecenas zarzucił prezesowi, że posługiwał się mową nienawiści i znieważał Polaków.

#ngo #ofip #nowoczesna #KorneliaSpolecznie #konferencja #bracka #smd @kaczynskijarek

Post udostępniony przez Kornelia Wróblewska (@kornelia_wroblewska)

Prywatnie Jarosław Kaczyński jest mężem posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej. Pobrali się w lipcu zeszłego roku. Na weselu było 170 osób, ale opowiadano, że największą furorę na zabawie miał robić Ryszard Petru. Kornelia i Jarosław mają dwójkę dzieci - Antosię i Stasia. Dlaczego żona pozostała przy panieńskim nazwisku? "Jednak co nazwisko, to nazwisko. A ja niemądra przy panieńskim pozostałam" - napisała kiedyś na Facebooku.

Jak Kaczyński wystraszył Żalka
O mecenasie znów zrobiło się głośno w tym tygodniu. Słowa posła PiS Jacka Żalka o o "zwyrodniałych rodzicach" i "dzieciach w beczkach" rozeszły się szerokim echem. Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa trafił prywatny akt oskarżenia, a także wniosek o uchylenie immunitetu dla Żalka, które złożył reprezentujący niepełnosprawnych Kaczyński. Kilka godzin później wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS przyszedł do protestujących niepełnosprawnych i ich przeprosił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...