Biskup Pieronek: TV Trwam to medium partyjne. Niech ojciec Rydzyk rozliczy się z mętnych działań

Biskup Tadeusz Pieronek
Biskup Tadeusz Pieronek Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta
"Nie jestem entuzjastą Telewizji Trwam, która mieni się katolicką, a jest medium partyjnym. (…) Ojciec rydzyk stawiał zawsze na taką partię, na którą mu się opłacało. (…) Niech redemptorysta rozliczy się z wielu swoich mętnych działań, zanim podejmie się nowych" - powiedział w wywiadzie dla Onetu biskup Tadeusz Pieronek.


Biskup Pieronek, były sekretarz generalny Komisji Episkopatu Polski, w rozmowie z portalem Onet.pl skomentował najnowszy pomysł ojca Tadeusza Rydzyka, który zbiera pieniądze na budowę kościoła pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II w Toruniu.

Czytaj także: "Koniec z przedłużaniem kadencji biskupom". Szykują się poważne zmiany w Kościele

"O. Rydzyk zanim rozpocznie nowy biznes, powinien rozliczyć się z pieniędzy, które zbierał na Stocznię Gdańską. Niech redemptorysta rozliczy się z wielu swoich mętnych działań, zanim podejmie się nowych. Budowa świątyni to zawsze rzecz ładna, ale sposób naciągania ludzi mi się nie podoba" - stwierdził.

Zdaniem bp Pieronka TV Trwam i Radio Maryja nie są mediami apolitycznymi.
bp Tadeusz Pieronek

"Radio Maryja zawsze było radiem partyjnym, zawsze przeskakiwało z jednego konika w Sejmie na drugiego. O. Rydzyk stawiał zawsze na taką partię, na którą mu się opłacało. I przez lata nic się nie zmieniło.


Na słowa biskupa Pieronka szybko odpowiedział europoseł PiS Janusz Wojciechowski, który stanął w obronie mediów ojca Rydzyka. "To, co stworzył Ojciec Rydzyk, nie jest mętne. To jest jasne, konkretne i widoczne dla każdego" - pisze na swoim blogu.


I pyta: "Co tu jest mętnego, co Ksiądz Biskup chce rozliczać? I dlaczego do rozliczania najbardziej palą się ci, którzy na te dzieła nie ofiarowali ani grosza"?.

Cały wywiad z biskupem Pieronkiem przeczytasz na Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...