"Naprawdę dajesz na Owsiaka? Głupcze!". Nie wszyscy zrozumieli prowokacyjny wpis lekarza o WOŚP

Niektórzy nie doczytali wpisu do końca.
Niektórzy nie doczytali wpisu do końca. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Zbliżający się wielkimi krokami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to od kilku lat początek wzmożonego hejtu prawicy na fundację, Jurka Owsiaka i tych, którzy zdecydują się wrzucić do puszki pieniądze. Prowokacyjny wpis polskiego kardiochirurga ucieszył przeciwników corocznej zbiórki. Niestety, nie doczytali go do końca.

Chodzi o wpis Leszka Bęca, polskiego kardiochirurga pracującego w Niemczech, który chwali działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na mocnych przykładach i porównaniach takich jak "pół kilo - pół kurczaka jest całym człowiekiem", lekarz tłumaczył, jak ważna jest pomoc dla wcześniaków.

"Setka wódki? Starczy na raz, co nie? Pięćdziesiąt mililitrów krwi jest w tym pół-kilogramie. Dwa milimetry za daleko i jest po sprawie. Odsysasz całą krew w ciągu 5 sekund" – napisał dalej Bęc. Lekarz opisuje także, jak wyglądają operacje serca na tak małych noworodkach, a przy okazji wydawałoby się prozaiczne problemy jak za ciężkie serwety chirurgiczne.

"Kto go ratuje? Mój szef, który operuje? A może ja, bo Mu asystuję? A może anestezjolog, bo go utrzymuje przy życiu? Pediatra, która go "wyciągnie" do magicznej wagi 2,5kg? Pielęgniarki? A może Owsiak? Ratujesz go Ty. Ratujemy go ... MY, NARÓD POLSKI" – pisze na koniec kardiochirurg.


Jednak kluczowy dla popularności facebookowego posta jest jego początek. "Nadal pomagasz Owsiakowi? Naprawdę dajesz "na Owsiaka"? Głupcze!" – tak zaczyna się wpis lekarza.

Post chwalący działania WOŚP-u udostępniało także wielu przeciwników fundacji. A to oczywiście za sprawą tego, że przeczytali tylko początek i od razu go zalajkowali i udostępnili.

W dodatku, w komentarzach szybko rozpoczęły się kłótnie, nie brakuje niemiłych epitetów zarówno pod adresem samego lekarza, jak i Jurka Owsiaka oraz tych, którzy "dają na WOŚP".

Post ma już ponad 3 300 komentarzy i ponad 14 tysięcy udostępnień – zarówno tych świadomych, jak i tych pokazujących, że nie wszystkim chciało się czytać więcej niż trzy pierwsze linijki.

27 finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"