Kolejny rekord WOŚP! Niewyobrażalny zeszłoroczny wynik został znowu pobity

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pobiła swój rekord.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pobiła swój rekord. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku dokładnie 126 373 804,34 zł. To o ok. 20 mln zł więcej niż przed rokiem. O wyniku tegorocznej zbiórki poinformował Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej.

Fundacja stworzona przez Jerzego Owsiaka nie zwalnia tempa po zeszłorocznym wyniku, który już wtedy wydawał się nie do pobicia. Przypomnijmy, że w 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała astronomiczne 105 570 801,49 zł. To już był niesamowity wynik, bo w 2016 roku udało się zebrać "tylko" ok. 76,5 mln zł. W tym roku poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej.
Oczywiście w trakcie konferencji prasowej nie zabrakło docinków w kierunku TVP. To był drugi finał transmitowany przez TVN, a media publiczne znowu potraktowały temat zbiórki co najmniej po macoszemu. – Niech mi pan (Jacek Kurski, prezes TVP – red.) nie mówi głupot, że nie mieliście czasu pokazywać WOŚP. Wstyd! – przekonywał Owsiak.

Tegoroczna zbiórka była prowadzona w celu pozyskania środków dla "wyrównania szans w leczeniu noworodków". WOŚP ma zamiar wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...