Nocna akcja przeciwko księżom pedofilom. W Warszawie rozwieszono mocne plakaty

Plakaty zawisły na najbardziej uczęszczanych przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie.
Plakaty zawisły na najbardziej uczęszczanych przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie. Fot. screen z youtube.com/OKO.press
Wciąż rosnąca liczba ujawnionych przypadków pedofilii wśród księży wywołuje coraz większy sprzeciw społeczny i głosy nawołujące do powołania niezależnej komisji badającej przypadki wykorzystywania dzieci przez duchowieństwo. Jednak jak na razie, w stolicy rozpoczęła się akcja "Stop kościelnej pedofilii".


"Myślą, mową, uczynkiem, zaniedbaniem. Stop kościelnej pedofilii. Dość krycia gwałcicieli" – takie hasła można zobaczyć na plakatach akcji "Stop kościelnej pedofilii". Umieszczone zostały one na tle grafiki przedstawiającej Maryję z małym Jezusem, po którego sięga krwawa ręka opleciona różańcem.

Takie plakaty zawisły w nocy z soboty na niedzielę na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie, m.in. na: Placu Konstytucji, Placu Bankowym, Dworcu Centralnym, Rondzie Dmowskiego, Placu Wilsona, Placu Szembeka, Rondzie Wiatraczna, na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Targowej. Powieszono je także przy największych centrach handlowych stolicy: Arkadii, Galerii Mokotów, Promenadzie i Reducie.
Plakaty zwracające uwagę na ogromny problem odpowiedzialności Kościoła katolickiego za wykorzystywanie seksualne przez niektórych księży dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, w sobotę na temat pedofili w kościele wypowiedział się przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Zapowiedział, że spotka się z jedną z ofiar księdza pedofila. Jednocześnie mówił jednak o przebaczeniu i "grzechu, na którym świat się nie kończy".


Wczoraj papież Franciszek wezwał księży, którzy dopuścili się wykorzystywania dzieci o oddanie się w ręce . Zapowiedział też bezwzględne ujawnianie takich przypadków. Liczy w tym także na media.

źródło: oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...