Sprzeczka o prąd, Sasin wytknął kłamstwo. Poseł PO: "To decyzje Lecha Kaczyńskiego"

Wśród osób, które odpowiadają za obecną sytuację energetyczną Polski, wymienia się również nazwisko Lecha Kaczyńskiego. Jacek Sasin bronił zmarłego prezydenta w programie "Śniadanie w Polsat News".
Wśród osób, które odpowiadają za obecną sytuację energetyczną Polski, wymienia się również nazwisko Lecha Kaczyńskiego. Jacek Sasin bronił zmarłego prezydenta w programie "Śniadanie w Polsat News". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Trwa dyskusja na temat cen prądu w Polsce. Wśród osób, które odpowiadają za obecną sytuację energetyczną Polski, wymienia się również nazwisko Lecha Kaczyńskiego. Jacek Sasin bronił zmarłego prezydenta w programie "Śniadanie w Polsat News".


– Ale czy ja w UE nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel. Niestety nie zawsze mogliśmy liczyć na podobne gesty pod naszym adresem – mówił Lech Kaczyński w wywiadzie udzielonym Piotrowi Gursztynowi i Mikołajowi Wójcikowi w 2008 roku.Słowa zmarłego prezydenta odnosiły się do wynegocjowanego w 2007 roku paktu klimatycznego, tzw. 3x20, zakładającego m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych o 20 proc. Wywiad z Kaczyńskim został wyciągnięty przez posła PO Marcina Kierwińskiego w "Śniadaniu z Polsat News". Gościem programu był również Jacek Sasin z PiS.

– Nie reagowali (rząd PO-PSL – przyp. red.) na te bardzo złe dla Polski decyzje, które zapadały w Komisji Europejskiej – mówił Sasin. – Decyzje Lecha Kaczyńskiego – odpowiadał Kierwiński.

– Niech pan zostawi Lecha Kaczyńskiego w spokoju, bo naprawdę, dosyć tego, co pan wyprawia – grzmiał zbulwersowany minister KPRM. Wówczas poseł PO wspomniał o "geście Kaczyńskiego wobec kanclerz Niemiec, Angeli Merkel".

Ceny prądu w 2019
Andrzej Duda podpisał ustawę, która ma ustabilizować ceny sprzedaży energii w 2019 roku. Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy przewiduje obniżenie akcyzy z 20 do 5 złotych za megawatogodzinę, obniżenie opłaty przejściowej o 95 procent. Ekspresem przejechała przez Sejm i Senat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona