Szczygieł pokazał wiadomość od "miłego katolika". Trudno znaleźć słowo nie będące wulgaryzmem

Mariusz Szczygieł upublicznił list, jaki dostał od prawdziwego Polaka i katolika. Życzeń świątecznych trudno w nim znaleźć.
Mariusz Szczygieł upublicznił list, jaki dostał od prawdziwego Polaka i katolika. Życzeń świątecznych trudno w nim znaleźć. Fot. Krzysztof Dubiel / Instytut Książki
Mariusz Szczygieł pokazał na Facebooku, jaką wylewną wiadomość dostał od internauty, który opisuje siebie jako prawdziwego Polaka i katolika. Pośród tych słów ciężko znaleźć takie, które nadają się do zacytowania. Okazuje się, że nie tylko dziennikarz dostał takie posty.

Szczygieł pokazał treść wiadomości od "miłego katolika", jaką dostał na Facebooku. Oprócz słów "morda", "trasa", "matka" padają tu raczej takie, które zwykle słyszy się pod budką z piwem – i to raczej w bardzo szemranej okolicy. Cały stek wyzwisk kończy "tak nam dopomóż bóg". Tak, "bóg" z małej litery. List "dobrego katolika" i "prawdziwego Polaka", który upublicznił Mariusz Szczygieł nie jest jedynym wulgarnym w treści pismem, jakie Wojciech Pypeć (tak się nazywa ów "patriota") wysłał w ostatnich miesiącach. Podobne wyzwiska napisał swego czasu do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

– Wytoczyłam temu panu sprawę. Najpierw prokuratura odrzuciła, ale się odwołałam. Sprawa jest wznowiona. Dla niego nie wygląda to dobrze. Na ostatniej sprawie w sądzie Pypeć poprosił o mediacje. Zgodziłam się, mają się odbyć w styczniu – opisuje w rozmowie z naTemat całe zdarzenie posłanka partii Teraz.

Wygląda na to, że mediacje mogą jednak nie odnieść spodziewanego skutku. – Gdy przeczytałam to, co napisał Mariuszowi Szczygłowi, to widzę, że ten człowiek kompletnie niczego nie rozumie. Wyrok będzie w lutym – dodaje posłanka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"