Giertych zaczyna nowy rok od sporego sukcesu. Ktoś słono zapłaci za zmyśloną aferę

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, zgodnie z którym tzw. afera futrzana została zmyślona.
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, zgodnie z którym tzw. afera futrzana została zmyślona. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Roman Giertych poinformował na Twitterze, że tzw. afera futrzana została zmyślona przez tabloidy. W 2013 roku opisały historię rzekomej kradzieży ze sklepu na Florydzie, jakiej miały dopuścić się Monika Głodek i Janina Drzewiecka. Teraz Giertych opisał, jakie konsekwencje poniosą media za publikację nieprawdziwych informacji.


Mecenas napisał na Twitterze o wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie żony Mirosława Drzewieckiego. "Za wymyślenie afery futrzanej 'Fakt' musi zapłacić 100 tys. zadośćuczynienia oraz 7 dni przepraszać na 1 stronie gazety papierowej oraz internetowej. Wyrok jest prawomocny" – poinformował Giertych.


W kolejnym tweecie dodał, że w papierowej gazecie przeprosiny zaraz pod tytułem gazety mają zajmować 26 cm szerokości i 14 cm wysokości.


Przypomnijmy, Monika Głodek (ówczesna narzeczona, a dziś Monika Janowska – żona Roberta Janowskiego) i Janina Drzewiecka (żona byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego) zostały w 2013 r. zostały oskarżone i aresztowane za kradzież towarów z luksusowego butiku na Florydzie.

Tabloidy pisały o rzekomej kradzieży oraz o tym, jak miało do niej dojść. Głodek i Drzewiecka wytoczyły wydawcom procesy za nieprawdziwe informacje o rzekomym zdarzeniu. Roman Giertych o tym, że afera futrzana została zmyślona, informował w 2016 r. na blogu naTemat. "Panie Drzewiecka i Głodek zostały zatrzymane przez detektyw sklepową pod zarzutem kradzieży czterech ubrań. W tym sklepie nigdy nie było futer. Ubraniami, które zakwestionowała detektyw sklepowa były dwie bluzki i dwie spódnice" – pisał mecenas Giertych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ