Ujawniono zarobki Andruszkiewicza w rządzie. Będzie miał gabinet i służbowy samochód

Adam Andruszkiewicz będzie zarabiał jako wiceminister cyfryzacji 11,7 tys. zł brutto.
Adam Andruszkiewicz będzie zarabiał jako wiceminister cyfryzacji 11,7 tys. zł brutto. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Adam Andruszkiewicz będzie zarabiał jako wiceminister cyfryzacji 11,7 tys. zł brutto miesięcznie. Dodatkowo dostanie 2,5 tys. zł w ramach diety poselskiej. Razem daje to 14,2 tys. zł. Do dyspozycji będzie miał gabinet i samochód służbowy z kierowcą.

11,7 tys zł brutto, które dostanie jako sekretarz stanu to 4,9-krotność kwoty bazowej, która w 2019 roku będzie wynosić 1917 zł – wyliczył portal wp.pl. Do tego trzeba doliczyć dodatek funkcyjny, który dla sekretarzy stanu wynosi 1,2 tys. zł.

Do tej pory Andruszkiewicz zarabiał na Wiejskiej 8 tys. zł na rękę. W skład wynagrodzenia wchodziło 8 tys. zł brutto uposażenia, a także dieta w wysokości 2,3 tys. zł. Teraz także dostanie około 8,2 tys. zł netto.

Kontrowersje wokół nominacji Andruszkiewicza
29-letni Adam Andruszkiewicz jako wiceminister cyfryzacji będzie zajmował się między innymi poprawą wizerunku resortu oraz współpracą z mediami społecznościowymi, w tym z Facebookiem.

Nominacja Andruszkiewicza wywołała wiele krytycznych głosów, między innymi wypominano mu brak kierunkowego wykształcenia. Polityk ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Sam uważa jednak, że posiada odpowiednie kompetencje do pełnienia rządowej funkcji.

Przypominano także wypowiedzi Andruszkiewicza sprzed lat, między innymi o potrzebie zbliżenia kulturowego z Białorusią. Poseł dopatrzył się także związków nazw pociągów dalekobieżnych w Polsce z komunizmem czy okultyzmem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"