14-latka od Sylwestra nie wróciła do domu, ale pisze posty na Facebooku. Policja: trwają poszukiwania

14-latka jest poszukiwana przez policję. Pisze jednak posty na Facebooku
14-latka jest poszukiwana przez policję. Pisze jednak posty na Facebooku Fot. bialystok.policja.gov.pl / screeny z Facebooka
14-latka wyszła z domu w Sylwestra. Powiedziała, że idzie na imprezę do koleżanki. Od tygodnia nie skontaktowała się z rodziną. Szuka jej policja, a ona w tym czasie... pisze zadziorne komentarze na Facebooku.


O jej zaginięciu napisały ogólnopolskie portale, a posty z informacją o poszukiwaniach można znaleźć w wielu miejscach sieci. Sprawa zaczęła się robić poważna, bo od Sylwestra minęło wiele dni, a dziewczyna nadal nie wróciła do domu.


Nie ma z nią kontaktu... z wyjątkiem Facebooka
Okazuje się, że Natalia jest prawdopodobnie cała i zdrowa i czarny humor jej dopisuje - a przynajmniej na to liczymy. Pod postami żywo komentuje swoje zaginięcie. Cała sytuacja jest bulwersująca, bo na stronie Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku nadal wisi komunikat o poszukiwaniach. Co więcej, dziewczyna nazywa policję "ułomną".
Krew się gotuje w człowieku, kiedy czyta zamieszczone wypowiedzi. Nastolatka zamiast faktycznie zgłosić się na policję, wdaje się w pyskówki.
Czytając komentarze Natalii wielu internautów (w tym mnie) naszła myśl, że może ktoś włamał jej się na konto i wypisuje prowokacyjne teksty. Tego na razie też nie możemy wykluczyć.
Policja wciąż szuka dziewczynki
Nie udało mi się porozmawiać z Natalią, bo ma zablokowaną możliwość wysyłania wiadomości na Facebooku. Zadzwoniłem za to na policję w Białymstoku i podesłałem im screeny z Facebooka. Rzecznik przekazał mi, że dziewczyna nadal się nie odnalazła, a poszukiwania są w toku.

– Najważniejszym celem dla policjantów jest odnalezienie dziecka. W dalszej kolejności będziemy ustalać co robiło poza domem, na co zostało narażone i czy nie popełniono przestępstwa na szkodę dziecka. Weryfikujemy wszelkie informacje, które pojawiają się na portalach społecznościowych – powiedział naTemat nadkom. Tomasz Krupa, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.


Na razie nie wiadomo, czy to ona pisała posty. Nie dowiedziałem się też, czy o jej aktywności na Facebooku wie rodzina. Jednak, gdyby Natalia wróciła już do domu, jej bliscy daliby już znać policjantom.

Przypomina to historię z zeszłego roku. Ktoś się włamał na konto 17-latki zamordowanej w Rybniku i pisał okrutne wiadomości do jej znajomych. Miejmy nadzieje, że 14-latka z Białegostoku po prostu uciekła z domu i skończy się to happy endem jak w przypadku 13-latki z Gdańska.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"