Świetna passa "Zimnej wojny" nie ma końca! Produkcja została nominowana do "brytyjskich Oscarów"

"ZImna wojna" ma szanse zdobyć prestiżową nagrodę BAFTA
"ZImna wojna" ma szanse zdobyć prestiżową nagrodę BAFTA Fot. Łukasz Bąk / Materiały prasowe
Zimna wojna ma szansę zdobyć kolejne prestiżowe statuetki. Tym razem powalczy o nagrody BAFTA. Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych nominowała polski przebój w czterech kategoriach.


Film został nominowany do nagrody w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny (trzy wyróżnienia otrzymał m. in. Paweł Pawlikowski) i najlepsze zdjęcia (Łukasz Żal). We wszystkich tych kategoriach "Zimna wojna" rywalizowała będzie m.in. z "Roma" w reżyserii Alfonso Cuarona (film ma w sumie 7 nominacji)

Najwięcej nominacji do nagród BAFTA otrzymał w tym roku film "Faworyta" – aż dwanaście! Nagrody BAFTA wręczono zostaną 10 lutego. Dodajmy, że to najważniejsze i najstarsze z narodowych wyróżnień w Europie. To brytyjski odpowiednik Oscarów.

"Zimna wojna" ma jeszcze szanse zdobyć najbardziej pożądaną statuetkę w Hollywood – Oscara. Jest na shortliście Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii "Film nieanglojęzyczny". Ogłoszenie nominacji 22 stycznia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...