Nagłe spotkanie na szczycie na Nowogrodzkiej. Kaczyński wezwał liderów prawicy

W środę 9 stycznia dojdzie do spotkania na szczycie w ramach Zjednoczonej Prawicy z udziałem Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry.
W środę 9 stycznia dojdzie do spotkania na szczycie w ramach Zjednoczonej Prawicy z udziałem Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin spotkają się dziś (w środę – red.) w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej – dowiedziało się RMF FM. Rozmowy mają rozpocząć się około godz. 18. Tematem będzie współraca przed wyborami do Parlamentu Europejskiego z włoską Ligą Północną.


Liderzy Zjednoczonej Prawicy będą rozmawiali tuż po spotkaniu szefa PiS z wicepremierem Włoch i jednocześnie szefem eurosceptycznej Ligi Północnej Matteo Salvinim. Tematem spotkania Kaczyńskiego z Salvinim ma być współpraca przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Szefowie Zjednoczonej Prawicy mają omówić efekty spotkania z wicepremierem Włoch i rozważyć możliwość budowania szerokiej koalicji przed wyborami do europarlamentu. Z pewnością pojawi się też temat budowania list wyborczych i związanych z tym przetasowań w rządzie. Bo wiadomo, że kilkoro obecnych ministrów wybiera się do Brukseli.

Ma też zostać omówiona napięta sytuacja wokół zarobków w Narodowym Banku Polskim, która jest obciążeniem wizerunkowym dla rządzących. W trakcie środowej konferencji prasowej NBP skomentował wynagrodzenie dla Martyny Wojciechowskiej w co najmniej wymijający sposób.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...