Iggy Pop zachwycony polską muzyką. W swojej audycji w BBC puścił aż trzy piosenki z naszego kraju

Iggy Pop na czasie konferencji prasowej w Warszawie (2000 r.).
Iggy Pop na czasie konferencji prasowej w Warszawie (2000 r.). Fot. Maciek Zien / Agencja Gazeta
Ojciec chrzestny punk rocka jest zachwycony polską muzyką. W swoim programie na antenie radia BBC zagrał trzy utwory polskich wykonawców. Na playliście znalazły się kompozycje Zamilskiej, Hańby! i Trupy Trupa. Trzeba przyznać, że 71-letni Iggy Pop wciąż ma świetny gust muzyczny!

Żywa legenda muzyki, kontrowersyjny lider zespołu The Stooges, wpływowy pionier punk rocka, czyli po prostu Iggy Pop, prowadzi na antenie BBC Radio 6 audycję, w której prezentuje to, co w muzycznym świcie piszczy. W czasie ostatniego programu wyemitował trzy piosenki z Polski – wszyscy artyści są dobrze znani fanom alternatywy.


Pierwszy zagrany przez niego utwór to "Rise" Zamilskiej. Artystka jest najpopularniejszą polską producentką muzyki elektronicznej i ikoną rodzimej sceny techno. Utwór pochodzi z jej drugiego albumu "Undone". Niedawno nagrała m. in. remix piosenki Kasi Nosowskiej "Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...".


Kolejny utwór, który znalazł się w audycji Iggy'ego to "Hoży i świeży". Folk punkowy zespół Hańba nagrał piosenkę do słynnego wiersza Juliana Tuwima – "Mój dzionek". Iggy porównał polskich muzyków do kultowej brytyjskiej kapeli The Clash.Na liście nie mogła zabraknąć ogólnoświatowego fenomenu z Polski czyli grupy Trupa Trupa. Zresztą muzyka formacji już leciała na antenie BBC – w audycji dziennikarza "Rolling Stone".


Playlistę oraz cały zapis programu Iggy'ego znajdziecie pod tym adresem. To nie pierwszy raz, gdy muzyk polecił coś od nas – w zeszłym roku zagrał utwór projektu Nergala i Johna Portera "My Church Is Black".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"