Iggy Pop zachwycony polską muzyką. W swojej audycji w BBC puścił aż trzy piosenki z naszego kraju

Iggy Pop na czasie konferencji prasowej w Warszawie (2000 r.).
Iggy Pop na czasie konferencji prasowej w Warszawie (2000 r.). Fot. Maciek Zien / Agencja Gazeta
Ojciec chrzestny punk rocka jest zachwycony polską muzyką. W swoim programie na antenie radia BBC zagrał trzy utwory polskich wykonawców. Na playliście znalazły się kompozycje Zamilskiej, Hańby! i Trupy Trupa. Trzeba przyznać, że 71-letni Iggy Pop wciąż ma świetny gust muzyczny!


Żywa legenda muzyki, kontrowersyjny lider zespołu The Stooges, wpływowy pionier punk rocka, czyli po prostu Iggy Pop, prowadzi na antenie BBC Radio 6 audycję, w której prezentuje to, co w muzycznym świcie piszczy. W czasie ostatniego programu wyemitował trzy piosenki z Polski – wszyscy artyści są dobrze znani fanom alternatywy.


Pierwszy zagrany przez niego utwór to "Rise" Zamilskiej. Artystka jest najpopularniejszą polską producentką muzyki elektronicznej i ikoną rodzimej sceny techno. Utwór pochodzi z jej drugiego albumu "Undone". Niedawno nagrała m. in. remix piosenki Kasi Nosowskiej "Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...".


Kolejny utwór, który znalazł się w audycji Iggy'ego to "Hoży i świeży". Folk punkowy zespół Hańba nagrał piosenkę do słynnego wiersza Juliana Tuwima – "Mój dzionek". Iggy porównał polskich muzyków do kultowej brytyjskiej kapeli The Clash.Na liście nie mogła zabraknąć ogólnoświatowego fenomenu z Polski czyli grupy Trupa Trupa. Zresztą muzyka formacji już leciała na antenie BBC – w audycji dziennikarza "Rolling Stone".


Playlistę oraz cały zapis programu Iggy'ego znajdziecie pod tym adresem. To nie pierwszy raz, gdy muzyk polecił coś od nas – w zeszłym roku zagrał utwór projektu Nergala i Johna Portera "My Church Is Black".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...