Autonomiczna Tesla "zabiła" robota i uciekła. To nie film science-fiction, ale wypadek z Las Vegas

Scenę potrącenia robota przez autonomiczny samochód możemy zobaczyć w internecie
Scenę potrącenia robota przez autonomiczny samochód możemy zobaczyć w internecie Screen z Promobot / YouTube
Przyszło nam żyć w naprawdę trudnych czasach. Na jednej z ulic Las Vegas doszło do wypadku samochodowego. Niby nic nadzwyczajnego, dopóki nie zagłębimy się w szczegóły. Uczestnicy zdarzenia to nie ludzie, ale sztuczna inteligencja. Witamy w 2019 roku, w którym robot przejechał robota.


Na poboczu drogi przechadzał się autonomiczny robot reklamowy – Promobot. Nie wiadomo, co tam robił i jak się tam znalazł. Prawdopodobnie wyszedł "odsapnąć" po odbywających się w tym czasie targów technologicznych CES.

Pech chciał, że znalazł się na trasie rozpędzonej Tesli. Ta staranowała go z niewielką prędkością i pojechała dalej.Fachowcy z Tesli muszą popracować nad inteligencją pojazdu, a zwłaszcza nad rozpoznawaniem obiektów (dobrze, że nie szedł tam człowiek!). Z kolei inżynierowie Promobota powinni sprawdzić, co "odbiło" robotowi.

Uszkodzenia Promobota były tak duże, że maszyna nadaje się jedynie do kasacji. Auto wyszło bez szwanku. Smaczku historii nadaje fakt, że Tesla jest produkcji amerykańskiej, a Promobot pochodzi z Rosji.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji