Autonomiczna Tesla "zabiła" robota i uciekła. To nie film science-fiction, ale wypadek z Las Vegas

Scenę potrącenia robota przez autonomiczny samochód możemy zobaczyć w internecie
Scenę potrącenia robota przez autonomiczny samochód możemy zobaczyć w internecie Screen z Promobot / YouTube
Przyszło nam żyć w naprawdę trudnych czasach. Na jednej z ulic Las Vegas doszło do wypadku samochodowego. Niby nic nadzwyczajnego, dopóki nie zagłębimy się w szczegóły. Uczestnicy zdarzenia to nie ludzie, ale sztuczna inteligencja. Witamy w 2019 roku, w którym robot przejechał robota.


Na poboczu drogi przechadzał się autonomiczny robot reklamowy – Promobot. Nie wiadomo, co tam robił i jak się tam znalazł. Prawdopodobnie wyszedł "odsapnąć" po odbywających się w tym czasie targów technologicznych CES.

Pech chciał, że znalazł się na trasie rozpędzonej Tesli. Ta staranowała go z niewielką prędkością i pojechała dalej.Fachowcy z Tesli muszą popracować nad inteligencją pojazdu, a zwłaszcza nad rozpoznawaniem obiektów (dobrze, że nie szedł tam człowiek!). Z kolei inżynierowie Promobota powinni sprawdzić, co "odbiło" robotowi.

Uszkodzenia Promobota były tak duże, że maszyna nadaje się jedynie do kasacji. Auto wyszło bez szwanku. Smaczku historii nadaje fakt, że Tesla jest produkcji amerykańskiej, a Promobot pochodzi z Rosji.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...