Skąd Glapiński wie, kiedy z aresztu wyjdzie były prezes KNF? Giertych nie ma wątpliwości

Mec. Roman Giertych zastanawia się skąd prezes NBP wie, kiedy areszt opuści b. szef KNF Marek Ch?
Mec. Roman Giertych zastanawia się skąd prezes NBP wie, kiedy areszt opuści b. szef KNF Marek Ch? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński próbował w trakcie konferencji prasowej po posiedzeniu RPP rozwiać wątpliwości ws. afery Komisji Nadzoru Finansowego. Zamiast tego wprawił dziennikarzy w osłupienie ogłaszając, że były prezes KNF Marek Ch. "w tym miesiącu wyjdzie z aresztu". Skąd to wie?

– Nie Marek Ch., a Marek Chrzanowski – w taki sposób pytanie dziennikarza o byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego przerwał Adam Glapiński. A następnie dodał, że ten "w tym miesiącu wyjdzie z aresztu".

O komentarz do tej wypowiedzi portal money.pl poprosił mec. Romana Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego – bankiera, który nagrał rozmowę z propozycją korupcyjną Chrzanowskiego.

– To ciekawe, że prezes NBP wie już, że Marek Chrzanowski nie będzie miał przedłużonego aresztu. Świadczyłoby to o ręcznym sterowaniu działań prokuratury przez wysoko postawionych w strukturze władzy świadków. W moim przekonaniu nadal istnieją podstawy do stosowania aresztu wobec podejrzanego Marka Ch. – ocenił Giertych.

źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"