Agitacja na stoku w Białce Tatrzańskiej. Tak Błaszczak zachęca młodych do wojska. Kolejne mają być Krupówki

Minister Mariusz Błaszczak rozpoczął w Białce Tatrzańskiej kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".
Minister Mariusz Błaszczak rozpoczął w Białce Tatrzańskiej kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
To musiał być niecodzienny i zaskakujący widok dla niejednego narciarza, który w sobotę pojawił się na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Nie tylko w osobie szefa MON, ale też specjalnego busa z mobilnym zespołem rekrutacyjnym. Tak MON, pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", rozpoczęło akcję promocyjną polskiej armii. W ferie zimowe, w najpopularniejszych ośrodkach narciarskich, skierowaną do młodych ludzi.


Przez pół soboty w Białce Tatrzańskiej odbywał się pokaz sprzętu wojskowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, Jednostki Wojsk Specjalnych NiL, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Było strzelanie bojowe w strzelnicy kontenerowej, a także wojskowa grochówka.

Był wreszcie sam szef MON, minister Mariusz Błaszczak, który otworzył mobilny wojskowy punkt informacyjny na Kotelnicy i bardzo zachęcał młodych, by wstępowali w szeregi polskiej armii. Atrakcje raczej niecodzienne dla stoku narciarskiego. "Warto przystąpić do Wojska Polskiego", "Zapewniamy bardzo dobre warunki" – można było usłyszeć w Białce.

– Służba w wojsku to zaszczyt, to honor, to wyróżnienie. Noszenie munduru żołnierza Wojska Polskiego jest zaszczytem. Żołnierz Wojska Polskiego jest godnie wynagradzany, a służba w Wojsku Polskim związana jest z rozwojem, z nabywaniem umiejętności, unikalnych doświadczeń – przekonywał Błaszczak. Nie ukrywał, że wojsku zależy na młodych. Kusił pensją. Przypomniał, że od 1 stycznia wzrosły pensje żołnierzy, a dziś średnia wynosi 5,5 tys. zł. Wizyta w Białce zainaugurowała akcję promocyjną wojska, którą zaplanowano na czas ferii zimowych w popularnych ośrodkach narciarskich na południu Polski w województwach: małopolskim, dolnośląskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. "Oprócz Białki Tatrzańskiej żołnierze w naszym regionie odwiedzą jeszcze Szczawnicę, Rabkę, a także Zakopane, gdzie na Krupówkach będą zachęcać do wstąpienia w szeregi armii" – informuje "Tygodnik Podhalański".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...