Radio ZET nie dla Karnowskich? Na horyzoncie pojawił się nowy gracz

Braci Karnowskich musiała zasmucić ta wiadomość...
Braci Karnowskich musiała zasmucić ta wiadomość... Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Zbigniew Jakubas, znany polski biznesmen może zgarnąć sprzed nosa Radio Zet braciom Karnowskim. Według ustaleń portalu money.pl Jakubas złożył już ofertę kupna Zetki koncernowi Czech Media Invest.


Grupa Eurozet, czyli Radio ZET, Antyradio, Meloradio i Chillizet zostały wystawione na sprzedaż już jakiś czas temu przez Czech Media Invest. Czesi odkupili ją od francuzów z Lagardère za 73 miliony euro.

W grudniu pojawiła się informacja, że odkupieniem Eurozetu od Czech Media Invest zainteresowana jest Grupa Fratria, wydawca tygodnika "Sieci", z którą związani są bracia Karnowscy. Spółka poprosiła nawet bank Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji. Dostała zgodę na 50 milionów euro.

Ale jak podaje portal money.pl na horyzoncie pojawił się nowy gracz, który także chce kupić Eurozet od Czechów. Jest nim Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca i inwestor, właściciel Grupy Kapitałowej Multico. W swoim biznesowym CV ma już przygodę z mediami – w 1991 roku wykupił udziały "Kuriera Lubelskiego" i był właścicielem "Życia Warszawy".

Według informacji portalu Jakubas złożył już ofertę Czechom. Sprawa ma rozwiązać się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...