"Ten pomnik obraża ofiary". Protest przed gdańskim monumentem księdza Jankowskiego

Emocje wokół pomnika ks. Jankowskiego w Gdańsku wcale nie cichną.
Emocje wokół pomnika ks. Jankowskiego w Gdańsku wcale nie cichną. Fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
Emocje wokół prałata Henryka Jankowskiego wcale nie mijają, a społeczność Gdańska, w którym stoi jego pomnik, coraz głośniej domaga się sprawiedliwości i usunięcia monumentu. W sobotę odbył się protest przeciwko wieloletniemu kapelanowi "Solidarności".


– Ja, moja partia, wszyscy rozsądni ludzie i ci wszyscy, którzy nie mają łusek na oczach wiedzą, że trzeba dojść do prawdy. Że pedofilia, molestowanie to najgorsze, co może spotkać człowieka, a szczególnie człowieka, który jest dzieckiem, który jeszcze nie umie się bronić – mówiła posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder, która wraz z mieszkańcami Gdańska protestowała w sobotę przed pomnikiem księdza prałata Henryka Jankowskiego.

Niektórzy z zebranych mieli ze sobą świeczki, pojawił się również banery z napisami: "Tak dla komisji, nie dla hipokryzji", "Pomnik hańby". Organizator protestu Michał Wojciechowicz zakrył pomnik białym prześcieradłem. – Ten pomnik straszy Gdańszczan, ten pomnik obraża ofiary, nie ma możliwości, żeby ten pomnik się tutaj uchował – powiedział.Protestujacy domagają się usunięcia pomnika, zmiany nazwy placu, odebrania honorowego obywatelstwa Gdańska księdzu Jankowskiemu oraz powołania Komisji prawdy i zadośćuczynienia". – Tu nie chodzi o żadną zemstę na Kościele. Tu chodzi tylko i wyłącznie o ofiary – mówiła posłanka Lieder.

Wojciechowicz zapowiedział także, że od lutego spotkania przed pomnikiem ks. Jankowskiego będą się odbywały każdego 13. dnia miesiąca. Zakończą się, gdy zostanie powołana wspomniana komisja.

źródło: "Dziennik Bałtycki"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki