Nie tylko Joanna Kulig podbija Hollywood. Natalia Safran to Poznanianka, która wystąpiła w filmie u boku Nicole Kidman

Natalia Safran wystąpiła w filmie "Aquaman" u boku Nicole Kidman i Amber Heard
Natalia Safran wystąpiła w filmie "Aquaman" u boku Nicole Kidman i Amber Heard Fot. instagram/ Natalia Safran
Świat zachwyca się talentem Joanny Kulig, tymczasem Polska może pochwalić się kolejną gwiazdą, która robi karierę za granicą. To Natalia Safran z Poznania. Aktualnie możemy ją oglądać w amerykańskim filmie "Aquaman". Jak trafiła do wielkiego świata Hollywood?


Choć Natalia Safran od lat mieszka za granicą i tam robi filmową karierę, u nas głośno jest o niej dopiero teraz. Wszystko za sprawą filmu "Aquaman" w reżyserii Jamesa Wana, w którym Natalia wcieliła się w postać królowej ludu Fisherman.

U boku największych sław
"Królowa Rina, którą gram w filmie, na swoich łuskach ma też spektakularne zdobienia. Zostały wykonane w skórze ryby sprowadzonej z brazylijskiej Amazonii, przez parę znanych brytyjskich artystów - Whitaker Malem. To jeden z moich ulubionych aspektów Hollywood – przy każdym z projektów człowiek styka się z najbardziej utalentowanymi specjalistami, rzemieślnikami i artystami poszczególnych dyscyplin, którzy w błyskawicznym tempie potrafią wykreować czystą magię, a ta jest powoływana do życia na kilka zwiewnych chwil zdjęciowych, ale może żyć wiecznie na ekranie" – mówiła w jednym z wywiadów.

W produkcji wystąpiła u boku samych sław, takich jak m.in. Nicole Kidman i Ambear Heard. Film wciąż możemy oglądać na ekranach polskich kin. Zresztą Poznanianka nie tylko zagrała w hollywoodzkiej produkcji, ale też go współprodukowała. Warto podkreślić, że 52-letnia gwiazda jest współwłaścicielką firmy producenckiej The Safran Company. Prowadzi ją razem z mężem Petrem Safranem.


Kocha muzykę
Aktorstwo i produkcja nie są jednak jej jedynymi "konikami". Razem z bratem Mikołajem Jaroszkiem Natalia zajmuje się produkcją piosenek do amerykańskich produkcji.

Wokalno-kompozytorski duet może pochwalić się międzynarodowymi sukcesami. Ich piosenka "Hej Ty" w angielskiej wersji językowej znalazła się na ścieżce dźwiękowej hollywoodzkiego hitu "Za jakie grzechy" z Renne Zelweger. Z kolei remix ich piosenki "All I feel is you" doceniony został na prestiżowej liście amerykańskiego Billboardu.

Najpierw była modelką
Kariera Natalii nie zaczęła się jednak od aktorstwa, ale od modelingu. W latach 80. wygrała konkurs piękności Miss Wielkopolski. Po tym wydarzeniu błyskawicznie rozpoczęła karierę modelki. Początkowo trafiła do Paryża. "To była końcówka lat 80. Trafiłam do świata przepychu, dragów, szaleństwa, rock and roll’a. I w tym ja, dziewczyna wychowana pod kloszem, jako nowe mięso w mieście. To był ogromny szok" – mówiła w jednym z wywiadów.

Natalia chodziła po wybiegach u najlepszych projektantów, m.in. Chanel, Oscara de La Renty i Valentino. Oprócz prezentowania mody i bycia wieszakiem na pokazach, chciała od życia czegoś więcej, dlatego zapisała się na studia do szkoły aktorskiej Lee Strasberga.
Świat filmu na dobre ją pochłonął, więc zamieszkała w mieście idealnym dla kina, czyli Los Angeles. Tam tez poznała swojego męża, producenta filmowego Petera Safrana. Na dużym ekranie zadebiutowała u boku Jennifer Lopez w komedii romantycznej "Powiedz tak" w 20001 roku. Później posypały się role w takich produkcjach, jak m.in. "Nawiedzona narzeczona" i "Flypaper".Wygląda jednak na to, że rola w "Aquaman" jest jej najgłośniejszą w jej karierze. Być może po tej kreacji posypie się wiele ciekawych ról od hollywoodzkich reżyserów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
The Farm 0 0Ta restauracja sprawia, że dla stołecznego łasucha wypad na Warmię i Mazury... przestaje mieć sens
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"