To on zgłosił Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Kim jest Andrzej Kobylarz?

Andrzej Kobylarz zgłosił Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla
Andrzej Kobylarz zgłosił Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla
Komitet Norweski przyjął nominację dla Jurka Owsiaka jako Laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Kandydaturę Owsiaka zgłosił m.in. Andrzej Kobylarz, poseł na sejm z ramienia Kukiz '15. Kim jest ten polityk?


W poniedziałek na konferencji prasowej WOŚP Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji Prezesa WOŚP. Zarząd fundacji ją przyjął.

Z kolei we wtorek wieczorem poseł na Sejm z ramienia Kukiz'15 złożył razem z dziennikarzem TVN Turbo Rafałem Collinsem nominację Owsiaka w Komitecie Norweskim do Pokojowej Nagrody Nobla.

"Poseł Andrzej Kobylarz był osobą, która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji posła, profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla, więc nie patrząc na to kto jest z jakiej partii wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję" – napisał Collins.

Andrzej Kobylarz to polski przedsiębiorca i polityk związany z ruchem Kukiz' 15, ale też poseł na Sejm VIII kadencji. W latach 90. przez ponad rok pracował zarobkowo w Stanach Zjednoczonych. Był kierownikiem drużyny piłkarskiej klubu sportowego Orzeł Trąbki Wielkie, z kolei w 2011 został prezesem tego klubu.

W 2007 roku objął stanowisko prezesa zarządu remontowej stoczni rzecznej spółki Stocznia Elbląg. Został również współwłaścicielem tego przedsiębiorstwa, nabywając udziały od miasta. We wrześniu 2015 roku ogłoszona została informacja, że w wyborach parlamentarnych Andrzej Kobylarz zajmie pierwsze miejsce na liście KWW Kukiz’15 w okręgu elbląskim, zastępując pierwotnie planowaną na to miejsce dziennikarkę Wiolettę Machniewską.


W wyniku głosowania został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 5168 głosów. Prywatnie ojciec trzech synów. Kobylarz mieszka w Domachowie w gminie Trąbki Wielkie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów